De Molen & Tempest Sun & Moon
De Molen & Tempest Sun & Moon
De Molen & Tempest Sun & Moon
% alk. 10.0
Blg 24.0
IBU 46
8717624424922addbarcode

Imperialny stout z wodorostami i grzybami shitake, czyli Umami Imperial Stout. Efekt kooperacji holenderskiego De Molena i szkockiego Tempest Brewing.
Składniki: woda, słody jęczmienne (pilzneński, karmelowy, czekoladowy, monachijski, palony, chmiele goryczkowe (Challenger), słód owsiany, drożdże górnej fermentacji, grzyby shitake, miso jasne, miso ciemne, słone wodorosty (glony).
Dodał: nietzsche - 2019-10-17 19:03:11

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia7 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-11-03 00:31:13
Wygląd: kolor ciemno brunatny, nieprzejrzyste, ładna piana, drobna, brązowa, ładny lacing camo
Zapach: pachnie ładnie, jak na RISa, kawowo, czekoladowo, pralinowo, z nutami rodzynki i jakiegoś porto, owocowo, korzennie, trochę hebracianie, liście jeżyny, to zapewne od chmielu, ale to umami to na granicy autosugestii, jestem w stanie uwierzyć w te glony, ale to może być też chmiel
Smak: świetnie ułożone, alkohol super ukryty, gładziutkie, pełne w opór, kremowe, dziwnie mleczne, delikatnie czekoladowe, taka mleczna czekolada, deser mleczno czekoladowy, cappuccino, bo i kawy jest odrobinę, jakieś kwaśne jagody, daleka nuta rodzynki i sherry. Słodki, grzeczny, nieagresywny RIS, dwa lata od rozlewu, ułożył się, ale nic mu nie przybyło, o dziwo wciąż mocno wyraźny chmiel, taki liść jeżyny, porzeczki, odrobina herbaty, pieprz, delikatna korzenność. No nie ma wad, ale za dużo to tu się nie dzieje, na plus, że w smaku mocno wyszły grzyby. Dziwna jest ta jego mleczność i mocna kwaskowość. Poza grzybami to za bardzo nie czuję, że to miał być Umami RIS i w pierwszej chwili chciałem dać 6, bo to dobre piwo, ale mnie rozczarowało względem tego, czym miało być, po chwili jednak stwierdziłem, że jakby to był polski kraft to dałbym mu 8.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.