De Molen & Piwoteka Łódź i Młyn
De Molen & Piwoteka Łódź i Młyn
De Molen & Piwoteka Łódź i Młyn
% alk. 13.8
Blg 29.7
IBU 110
5905669428248addbarcode
ulubione: 2

Jesienna jarzębina i moc ciemnego słodu. Pierwsza kooperacja Browaru De Molen i Piwoteki. Jest to Russian Imperial Stout z dodatkiem owoców polskiej jarzębiny.

Piwo pojawi się w sklepie Browaru Piwoteka najprawdopodobniej 27 października 2016.
Dodał: Barcelonismo - 2016-10-04 18:49:14

oceny Oceny

Użytkownicy 8,05 / ilość: 20
Goście 8,75 / ilość: 4
średnia8,17 / ilość: 24

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2021-10-20 09:54:53
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa,nieklarowne i nieprzejrzyste, mocno zmętnione. W zapachu mocne i wyraźne palone akcenty, prażoność, gorzka czekolada, kawa, suszone wiśnie, karmel, pumpernikiel, subtelna alkoholowa nuta. W smaku dużo karmelowej, palonej słodyczy skontrowanej jednak mocną jak na ten styl ziołową goryczką (czyżby wpływ jarzębiny?), gdyż żadnej kwaskowości nie wyczuwam. Niestety słabo ułożony alkohol, gęsta i oleista faktura, gorzka czekolada, zdecydowanie brakuje głębi smaku, piwo jest jednowymiarowe, rozgrzewające przełyk, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru De Molen, etykieta w czarnej kolorystyce, ciekawie i starannie wykonana graficznie, dobrze choć nie wyczerpująco opisana. Warka 19.10.2021. Leżakowane prawie 5 lat, jeden z moich dłuższych leżaków i co...słabo. Alkohol wyczuwalny, jednowymiarowość, uczucie gorzkości...Owszem palony, ciemny klimat Risa jest oddany, ale spodziewałem się dużo dużo więcej. Mocno przeciętny wyrób, zdecydowanie nie wart leżakowania. Ode mnie dostaje 5.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2021-03-12 02:22:46
WYgląd: kolor ciemno brunatny, nieprzejrzyste, ładna beżowa piana
Zapach: bieda, zapach nikły, po prostu palony z nutą piwniczną
Smak: nie śpieszyło mi się z jego piciem, bo słyszałem, że jest słabe, oczywiście ocenami piwnym neofitów, co to kraftowi potrafią dać najniższą ocenę 8 lub 4 (w skali do 10 lu do 5) jak im nie smakuje, to podetrzeć sobie dupę można. Jednak trochę podświadomie liczyłem, że okaże się ciut lepsze, a przynajmniej leżak coś mu doda. Co mu dodał leżak po 5 latach od uwarzenia? Nic, ani pozytywnego, ani negatywnego (a stare de molleny potrafiąć dawać sosem sojowym), bo piwo jest cienkie i leżak tu cudów nie zdziała. RIS w typie wytrawnym, dosyć wodnisty, choć fajnie gładki, czuć paloność, ciemne słody, ale jest mega płytki i jednowymiarowy, owocowość minimalna, może od tej jarzębiny, od niej też pewnie delkatna tanicznosć, czy tu jest IBU 110, no nie sądzę by była choćby połowa z tego, ale nawet jakby była to nie zamieniłaby je w dobre piwo. Pamiętam, że śmiać mi się chciało patrząc na tych wszystkich, którzy srali po gaciach, że De Mollen uwarzył z polskim krafcikiem piwo, ale kto go nie uważył? To nic nie znaczący eksperytment w dziejach De Molena, który sam jest po prostu niszą, a pomimo niskiego nakładu to piwo wciąż jest dostępne w polskich sklepach, taki to był rozchwytywany sztos xD Okrutny średniak ze wskazaniem poniżej średniej jednak.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2021-03-12 02:24:09
Okrutnie alkoholowe, to też o czymś świadczy :3
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar
2019-10-27 18:32:10
Bardzo miły aromacik: kawka, czekolada, paloność, takie mocno spalone kable. Jest też lekkie muśnięcie owoca, w tym przypadku jarzębiny. W smaku też super: kawa mocna - espresso, czekolada, delikatna słodycz i kwasowość dzięki jarzębinie. Alkohol rewelacyjnie ukryty, praktycznie go nie czuć. Goryczka świetna, bo delikatna lekko palona i kakaowa. Świetne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar
2017-10-30 00:04:25
Zapach : czekolada , kawa , lekka słodyczo-kwaskowatość od jarzębiny , pumpernikiel powolutku się skrada , delikatnie też korzenny , piwo pachnie świeżo przez jarzębinę nie powiedziałbym że to ma być ciężkie piwo.

Smak : czekolada z jarzębiną i z taką intrygującą kwaskowatością , nie jest to kwaśne jak sok z cytryny tylko delikatnie przemykający kwasek trochę idący w stronę słodyczy , choć delikatnie alkohol jest wyczuwalny , jest też dość gęsto ale nie tak gęsto jakbym chciał.

Ogółem piwo ciekawe , napewno warte spróbowania , ciekawe doświadczenie zdecydowanie , choć moim zdaniem czegoś tu brakowało. Było świeżo , nie było tak ciężko ale do 9 brakuje mi trochę , 8+/10.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.