Jesteś w

Czy wiesz, że...

Koźlak (niem. Bock) - rodzaj mocnego piwa warzonego ze słodu jęczmiennego, najczęściej przy użyciu drożdży dolnej fermentacji. Zawiera min. 16% ekstraktu oraz min. 6% alkoholu. Fermentuje i leżakuje dłużej niż inne piwa, nawet do 18 tygodni. Koźlak warzony jest w kilku odmianach przygotowywanych na różne okresy: maj (koźlak majowy), jesień (od października, koźlak tradycyjny), Boże Narodzenie (koźlak pszeniczny, koźlak dubeltowy).

Najaktywniejsi Użytkownicy

awatar
GENzo
starstarstarstarstar
zobacz więcej »

Najnowsze komentarze

Harnaś Jasne Pełneawatar
SaeD_sd_Walo
starstarstarstarstar
Harnaś Jasne Pełne
Pity w puszce.
Spleśniały chleb w smaku, i dosyć mdłe.
2021-10-26 21:25:05
Tatra Jasne Pełneawatar
SaeD_sd_Walo
starstarstarstarstar
Tatra Jasne Pełne
Całkiem niezłe. Chociaż czuc w smaku tak lekko palenie w gardle. Alkohol niezbyt dobrze ukryty.
2021-10-26 21:17:22
Krombacher Weizenawatar
DoscGosc
starstarstarstarstar
Krombacher Weizen
Ładnie się prezentuje z obfitą pianą
aromat goździkowo bananowy
lekkie pijalne
dobry przeniczniak
2021-10-26 21:03:42
Amber Po Godzinach Woodside Imperial Porterawatar
Sheggorath
starstarstarstarstar
Amber Po Godzinach Woodside Imperial Porter
Rok temu? Woodside miał premierę w styczniu tego roku.
2021-10-26 21:01:55
Maryensztadt The Rootsawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Maryensztadt The Roots
Cytrynowo mętne. Piana więcej niż niska. W aromacie kwaśny cytrus i nafta. Pachnie zaledwie dobrze.
Niski gaz. Owocowe. Nawet trochę słodkie. W stylowych ryzach trzyma to piwo nadciągająca po chwili albedowa goryczka. Nie za mocna, za to bardzo długa. Utrzymująca się w posmaku do następnego łyku. Raczej dotychczas nie narzekałem na niskie nagazowanie. Jednak w przypadku tego piwa jest go za mało. Sama goryczka, nawet najlepsza, to trochę za mało.
2021-10-26 20:15:55
Brewer Mocneawatar
Gość
Brewer Mocne
Dodać limonkę albo cytrynę i hit. Corona.
2021-10-26 20:05:08
Bojan Mikoshiawatar
prisoner
starstarstarstarstar
Bojan Mikoshi
Aromat kwiatowy, herbaciany,w smaku podobnie ale na plus ciekawa i długo utrzymująca się goryczka o profilu ziołowym, gorzkim, pieprznym.
2021-10-26 20:03:50
Kronenbourg 1664 Blancawatar
Seeshay
starstarstarstarstar
Kronenbourg 1664 Blanc
Piwo smaczne. Charakter zapachu jest taki jak ma być ale zbyt delikatny. W smaku nic nie wysuwa się nachalnie na przód co jest plusem dla piw z przyprawami
2021-10-26 19:47:49
Kasztelan Niepasteryzowaneawatar
Gość
Kasztelan Niepasteryzowane
Porównuje to do zwykłego kasztelana i różnica jest minimalna. Raczej wynika to z różnicy w zawartości alkoholu niż braku pasteryzacji. Niesmaczne, ale dopiłem, więc dam 2,5/10 na zachętę
2021-10-26 19:31:21
Kustosz o Smaku Tequiliawatar
Gość
Kustosz o Smaku Tequili
Kustosz Tequila to najlepsze piwo które piłem jeden łyk i sponiewiera cię jak halina kotlety w niedzielę
2021-10-26 18:47:45
AleBrowar World of IPA RPA Hazy IPAawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
AleBrowar World of IPA RPA Hazy IPA
Piwo jasno pomarańczowe w barwie, lekko mętne. Piana monstrualna, przy ostrożnym laniu po ściance piana wyszła potężniejsza niż w Grodziskim... Już przy otwarciu puszki nastąpił mały wyciek. Aromat rześki, cytrusowo tropikalny. W ustach względnie gładkie, umiarkowana podbudowa słodowo-karmelowa, goryczka na średnim poziomie, lekko zalega. Cytrusy, żywica, ma też coś z Nowej Zelandii. Najgorsza jest skrajne przegazowanie piwa, ciężko je w ogóle wypić, bo po małym łyku zbiera na bekanie i brzuch powiększa się o dwa rozmiary. Zatem pijalność miałaby potencjał, ale przez ten gaz jest okrutnie ciężko wypić. Rzadko w krafcie ostatnio takie wady, no ale zawsze to jakieś emocje i zaskoczenia...
2021-10-26 17:42:14
Gösser Bierawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Gösser Bier
Złoto i klar. Słuszna czapa białej piany. W aromacie przewaga chmielu nad słodem. Ziołowego, trawiastego.
Słodowość, kwasek i chmiel. Goryczka nie za wysoka, jednak odczuwalna i przyjemna.
Trochę za kwaśne, ale goryczka rekompensuje to w pełni.
2021-10-26 17:39:36
Maltgarden & Bierland & Ostecx Creative Pool Party Fantasyawatar
Chrisrks
starstarstarstarstar
Maltgarden & Bierland & Ostecx Creative Pool Party Fantasy
Piana znika równie szybko jak paliwo w Golfie.Piwo w ogóle przypomina mi oranżadę w proszku z czasów dzieciństwa.Mocna koooperacja owocowa.Gujawa wybija się na czoło.Potem pomarańcze,brzoskwinie i kokosowy finisz.Wszystko to niestety jak dla mnie dość nieznośnie kwaskowe.Biorę pod uwagę to,że może dla niektórych to atrakcyjny smak i aromat.Ja pije to piwo ze średnią przyjemnością.
2021-10-26 17:39:36
Funky Fluid Gelato Neapolitan Cakeawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Funky Fluid Gelato Neapolitan Cake
Bordowy kolor, niemal bez piany. Na początku kwasne, owocowe, potem zdecydowanie czekoladowe, ale nie jest to czekolada deserowa tylko taka bardziej słodka. Wanilia gdzieś zaginęła w akcji. Na początku smakowało bardzo dobrze, ale na dłuższą metę ten miks okazał się dla męczący.
2021-10-26 17:35:21
Nepomucen Triple Tripleawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Nepomucen Triple Triple
Mętne do bólu, jasno pomarańczowe. Piana ładna, wysoka, drobne ziarno. Zapach standardowa ipka tego typu - gdzie te 30g? Liczyłem na coś wow. W ustach bardzo gładkie, gorycz wysoka cytrusowa, ale nie miażdżąca tym bardziej, że podbudowa słodowa jest konkretna. Dobrze się pije, nie jest mocno nagazowane. Największym problemem tego piwa jest wysoka cena w stosunku do otrzymanych korzyści i nakręcanie niepotrzebnego hajpu na smaczną, ale zgraną mocną ipkę.
2021-10-26 17:31:38
Obolon Piwny Kubekawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Obolon Piwny Kubek
Jasna miedź, zmętnienie delikatne jest. Piana z tych niewysokich, głównie małe oczka i przeciętna trwałość. Zapach zwyczajny, delikatnie słodowy. W smaku lekkie, słodowe z akcentami owocowymi, estrowymi. Goryczka niska, ziołowa. Pijalność bardzo dobra. Stosunek ceny do jakości bardzo korzystny.
2021-10-26 17:25:14
Artezan Supporting You Supporting Meawatar
Bob
starstarstarstarstar
Artezan Supporting You Supporting Me
Dobra Hazy IPA, owocowa (pomelo, arbuz, melon, brzoskwinia), dość dobrze pijalna i ciekawa w aromacie (melon, biała porzeczka). Niestety wychodzi gdzieniegdzie alkohol oraz ściągająca goryczka
2021-10-26 17:21:00
Manufaktura Piwna Porter Podbity Śliwkąawatar
Bob
starstarstarstarstar
Manufaktura Piwna Porter Podbity Śliwką
Moje pierwsze wrażenie: śliwki w mlecznej czekoladzie, w tym przypadku mówię o smaku praktycznie 1:1. Niestety jak to w takich piwach smak szybko się wypłaszcza i zlewa w jedno. Pozostaje deserowo czekoladowy porter z wyraźną śliwką. Jak na mój gust czegoś brakuje, chyba zbyt wysoka słodycz (mimo wszystko) przykrywa ciekawe palone i słodowe nuty
2021-10-26 17:17:52
Romper Extra Strong Cherryawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Romper Extra Strong Cherry
Piana różowawa, raczej gruboziarnista, wysoka na około centymetr, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza różowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, lekko zmętnione. W zapachu wyraźna nuta sztucznej, landrynkowej wiśni, pomimo aromatu owocowego czuć dms w postaci gotowanej kukurydzy oraz nieco woni alkoholowej. W smaku sztuczna wiśnia na pierwszym planie, dalej wchodzi dmsowa podbudowa piwna, moc czuć natomiast przy każdym kolejnym łyku, trochę kwaskowości, brak goryczki, wysycenie na średnim poziomie. Pite w wersji puszkowej gdyż chyba tylko taka występuje, znośnie wykonana graficznie, dobrze choć nie wyczerpująco opisana. 08.05.2022. Sok wiśniowy całkiem całkiem maskuje wadliwą podstawę i duży wyczuwalny woltaż. W swojej kategorii cenowej do szybkiego upojenia się bez większego wykrzywiania całkiem spoko, generalnie jednak chemia daje czadu. Ode mnie 4.
2021-10-26 16:19:23
Trzech Kumpli Tripelawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Trzech Kumpli Tripel
Piana praktycznie żadna, nie do końca biała, drobnoziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, brak lacingu. Barwa ciemniejsza miodowa idąca w stronę pomarańczowego, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu bardzo słodko, karmel, suszone owoce, miód, przyprawy, pachnie trochę jak barley. W smaku również ma coś z barleya, przede wszystkim ten miód i suszone owoce, dobrze zamaskowany alkohol, delikatnie rozgrzewający przełyk, ale gdzie ta Belgia? Fenole na granicy autosugestii, przyprawy...trochę kontry kwaskowej, skórka pomarańczowa? Wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Trzech Kumpli, etykieta świetnie wykonana graficznie, dobrze choć nie wyczerpująco opisana. Warka 24.11.2022. No nie jest to Tripel co do tego nie ma wątpliwości. Jak ktoś wcześniej wspomniał przyprawowy winter warmer jak najbardziej. Za brak poprawności stylowej, ale całkiem smaczne piwo na chłodne zimowe wieczory mogę zaproponować maksymalnie 6.
2021-10-26 14:56:40
© ocen-piwo.pl 2017
 
1
2
3
 ... 
48
 
Włączone filtry:
USA USA
Hoppin Frog Barrel Aged BORIS
Hoppin Frog Barrel Aged BORIS
Hoppin Frog Barrel Aged BORIS
% alk. 9.4
Blg 25.3
IBU 60
USA USA
ulubione: 1
Oatmeal Imperial Stout leżakowany w beczce po Whisky. Został odznaczony złotym medalem na World Beer Cup 2012 w kategorii Wood And Barrel-Aged Strong Stout.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 9/10
Dodał: Johnny_Beer_ - 2021-09-29 18:47:15
Sierra Nevada Dankful IPA
Sierra Nevada Dankful IPA
Sierra Nevada Dankful IPA
% alk. 7.4
Blg 16.4
IBU 55
USA USA
Lepsze jutro jest powodem, dla którego warzymy Dankful, żywiczny IPA z Zachodniego Wybrzeża, który wspiera organizacje non-profit walczące o równość społeczną, dobrobyt gospodarczy i ochronę środowiska. Dzięki tej filantropijnej obietnicy współpracujemy z partnerami non-profit, którzy chcą rozwijać nasze społeczności. Jesteśmy za to Dankful.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 7/10
Dodał: servus124 - 2021-09-21 10:46:05
Stone Neverending Haze IPA
Stone Neverending Haze IPA
Stone Neverending Haze IPA
% alk. 4.0
IBU 35
USA USA
IPA wpada do szkła w mętnym bursztynowym odcieniu. Obszerna i niezłomna biała głowa wydziela uwodzicielski zapach słodkiego ananasa i owoców cytrusowych.
Początkowy smak nie zawodzi: Mosaic i Citra zapewniają owocowy aromat chmielowy, a zastosowane drożdże Kveik Ale dają również intensywne nuty pomarańczy i cytrusów.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 6/10
Dodał: servus124 - 2021-09-17 13:16:20
Stone Ripper Pale Ale
Stone Ripper Pale Ale
Stone Ripper Pale Ale
% alk. 5.7
Blg 13.0
IBU 40
USA USA
Głęboko złocisty ze skąpaną w słońcu, jasnobrązową pianką, Stone Ripper to uczta dla oczu. Nos też jest dopieszczony. Pale Ale cudownie pachnie soczystymi pomarańczami, ananasami i brzoskwiniami. Tej owocowej eksplozji towarzyszy delikatna nuta kwiatowa, która nadaje ciężkiej słodyczy trawiastej,
Przeciwstawiaj się lekko ziołowej cierpkości. Ogólnie rzecz biorąc, zapach, który pozwala z podnieceniem wypić pierwszy łyk. Ripper Pale Ale zawiera wszystkie karty owocowe w początkowym smaku. Tropikalne aromaty spotykają się na języku z zielonymi nutami chmielu. W końcu mocne tony słodowe prowadzą do ostrego, czystego finiszu.
Ogólnie rzecz biorąc, ripper jest bardzo smaczny z przyjemną goryczką i przyjemnym nagazowaniem.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 6/10
Dodał: servus124 - 2021-09-17 13:13:02
Stone Buenaveza Salt & Lime Lager
Stone Buenaveza Salt & Lime Lager
Stone Buenaveza Salt & Lime Lager
% alk. 4.7
IBU 13
USA USA
W Stone Salt & Lime możesz spodziewać się złotej szaty z małą, białą pianką. W nosie wyczuwalne nuty świeżo wyciśniętego soku z limonki i lekkie aromaty kukurydzy. Początkowy smak pozostaje wierny limonce, ze słodowymi niuansami i odrobiną soli. Piwo jest rześkie i orzeźwiające z lekką goryczką i limonkowo-solnym dotykiem na języku.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 7/10
Dodał: servus124 - 2021-09-17 12:39:27
Blue Moon Mango Wheat
Blue Moon Mango Wheat
Blue Moon Mango Wheat
Piwo uwarzone przez amerykański browar Blue Moon z Denver, należący do grupy Molson Coors. Ponadto jest warzone również przez hiszpański browar La Sagra z Numancia de la Sagra.

Piwo niefiltrowane
Składniki: Zawiera słód jęczmienny i pszenicę.
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 330 ml.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 7/10
Dodał: Piwosz92 - 2021-08-01 21:59:09
Sierra Nevada Big Little Thing IPA
Sierra Nevada Big Little Thing IPA
Sierra Nevada Big Little Thing IPA
% alk. 9.0
Blg 19.0
IBU 45
USA USA
Piwo uwarzone przez amerykański browar Sierra Nevada z Chico (stan Kalifornia).

Składniki: woda, słody (jasny, monachijski, pszeniczny), chmiele (Magnum, Crystal, Chinook, Idaho 7, Columbus, Cascade, Mosaic), drożdże górnej fermentacji
Dostępne w puszkach o pojemności 568 ml i 355 ml.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: Piwosz92 - 2021-07-18 16:18:41
Evangelion XVII Tabris
Evangelion XVII Tabris
Evangelion XVII Tabris
% alk. 10.0
USA USA

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: SlawekT - 2021-06-16 13:11:46
Left Hand Raspberry Milk Stout
Left Hand Raspberry Milk Stout
Left Hand Raspberry Milk Stout
% alk. 5.5
IBU 23
USA USA
Piwo uwarzone przez amerykański browar Left Hand z Longmont (stan Kolorado).

Składniki: woda z Gór Skalistych, słód jęczmienny (2-row, kryształowy, czekoladowy, monachijski, palony, płatki jęczmienne), laktoza, płatki owsiane, orzeszki ziemne, chmiel (CTZ, US Goldings), maliny, drożdże
Barwa: Czarna
Zalecana temperatura serwowania: 45-55°F
Zalecane szkło: Stout Glass
Dostępne w puszkach o pojemności 355 ml.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 6/10
Dodał: Piwosz92 - 2021-05-15 21:26:27
Firestone Walker Chocolate Cherry Stout
Firestone Walker Chocolate Cherry Stout
Firestone Walker Chocolate Cherry Stout
Piwo uwarzone przez amerykański browar Firestone Walker z Paso Robles (stan Kalifornia).

Dostępne w puszkach o pojemności 355 ml.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 6/10
Dodał: Piwosz92 - 2021-05-15 21:24:37
 
1
2
3
 ... 
48
 
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.