Corsendonk Agnus
Corsendonk Agnus
Corsendonk Agnus
% alk. 7.5
Blg 15.4
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Corsendonk Agnus to złocisty, a przy tym mętny, przedstawiciel stylu Tripel od Brouwerij Corsendonk. Piwo oferuje nam połączenie przypraw, posmaków owocowych i alkoholowych. Warto jednak podkreślić, że zmienia się ono podczas procesu refermentacji w butelce.
Dodał: KDWG - 2013-12-25 18:35:01

oceny Oceny

Użytkownicy 6,92 / ilość: 12
Goście 7 / ilość: 2
średnia6,93 / ilość: 14

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Piwosz92
moderatorstarstarstarstarstar
2023-02-02 00:22:03
EAN: 54069022
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar
2021-04-13 22:29:54
Aromat miły: winogrono, rodzynki, banan W smaku nieco ostre, przyprawowe, wytrawne, słodowe, dość ciężkie. Mała butelka 330 ml. Wytrawny finisz mocno. Dobre ale powinno być więcej nut charakterystycznych dla Tripla.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-09-15 15:54:45
Barwa jasno złota, umiarkowanie zmętniona.Doża ilość osadu drożdżowego na dnie butelki.Piana biała, drobno i średnio ziarnista.Po nalaniu średnio obfita.Długo trzyma się jako nieprzerwany kożuch.Zostawia ładne ślady na szkle.Aromat nie jest zbyt silny, kwaskowa świeżość i w sumie nic więcej.W smaku słód z wyraźnie kwaskowym posmakiem.Wysycenie średnie w stronę wysokiego.Specyficzne i raczej płaskie w smaku piwo.Spodziewałem się czegoś bardziej treściwego.Ładna butelka, jednak nie zapamiętam go na długo.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
KDWG
starstarstarstarstar
2014-03-11 21:55:21
Cóż, czekałem na odpowiednią okazję, by je otworzyć. W końcu był to świąteczny prezent. I po prawie trzech miesiącach okazja do otworzenia butelki się przytrafiła.

Barwa - złocista, a może lepszym określeniem niech będzie żółciutka. Lekko zmętnione. Piana obfita, średnio trwała, drobno i średniopęcherzykowa. Ładnie osadza się na szkle. Niweluje się dość szybko, ale po lekkim zamieszaniu kuflem dwóch małych kółek pojawia się ponownie, niemal tak obfita jak na początku. Wynikać do może poniekąd z ponadprzeciętnego wysycenia. Nie da się bowiem ukryć, że piwo jest dość mocno nagazowane, co wpływa także na jego smak i pijalność.

Oczywiście przed zobaczeniem tego, co Agnus ma do zaoferowania, mogłem najpierw jego atuty poczuć. Zapach powiem ma bardzo wyraźny. Dotarł do mnie zaraz po otworzeniu butelki, razem z iście szampańską mgiełką wydobywającą się z ogromnej butelki. Był to wyraźny i przyjemny aromat, słodowo-chmielowy, drożdżowy, lekko owocowy (winogrono, jabłko, cutrusy, nuty ziołowe). Smak, to sprawa jeszcze mniej jednoznaczna...

Na pierwszy rzut oka, a raczej języka można wyłapać nuty cytrusowe, czy też ogólnie owocowe (wspomniane wcześniej jabłuszko, ale też pomarańcza, winogronko). Do tego wyczuwalne drożdże i chmielowo-słodowe posmaki. Żeby było jeszcze zabawniej całość wydaje się równie szampańska w smaku, jak w zapachu, niemniej jednak ani przez moment nie da się zapomnieć o tym, że pijemy piwo. Alkohol niewyczuwalny. Goryczka za to już wyczuwalna, bardzo przyjemna, z początku delikatna, z czasem staje się bardziej wyraźna podczas degustacji. Nie męczy i nie osiada na podniebieniu przez jakiś specjalnie długi czas, pozostawia po sobie dobre wspomnienie

Reasumując - świetne piwo, w większych ilościach raczej słabo pijalne, bo już ok 0,4 ml (podzieliłem się nim) można odczuć. Sycące i w pełni konkretne. Jeżeli pod uwagę wezmę wartość sentymentalną ocena będzie oscylować w granicach ideału .
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.