Cieszyńskie Wheat Wine
Cieszyńskie Wheat Wine
Cieszyńskie Wheat Wine
% alk. 10.5
Blg 25.0
IBU 40
5907612240341addbarcode
ulubione: 4

Piwo uwarzone przez Browar Zamkowy Cieszyn.

Wheat Wine to styl piwa, który swoje początki bierze z amerykańskiego ruchu piwowarstwa rzemieślniczego. Jego historia ukazuje, jak zupełny przypadek potrafi sprawić, że powstaje coś niezwykłego. Phil Moeller - piwowar browaru Rubicon z Sacramento w Kaliforni – warząc barleywine wspólnie ze swoim przyjacielem, popełnili błąd, dodając do przygotowywanego zacieru dużą ilość słodu pszenicznego. Zamiast nastawić nową porcję, ciekawi efektu postanowili przefermentować uzyskaną brzeczkę. W chwili gdy piwo było już gotowe do degustacji, nalali sobie po szklance i ze zdumieniem stwierdzili, że przez pomyłkę zrobili coś naprawdę godnego uwagi. Phil postanowił zaprezentować światu swoje odkrycie, a „Winter Wheat Wine” z browaru Rubicon został pierwszym komercyjnym przykładem piwa w stylu wheatwine. Było bogate, głębokie i złożone a jednocześnie gładkie z dobrze ukrytym alkoholem. Jego wersja lana „z kija” w browarze, cieszyła się dużą popularnością w latach 90-tych. Początek XXI w. przyniósł piwu dalsze uznanie wśród szerokiej rzeszy piwowarów. „Winter Wheat Wine” stało się kwintesencją stylu, dopóki browar nie zamknął swoich podwoi w 2017 roku. Pomimo, że dzisiaj nie mamy już możliwości skosztować oryginalnego wheatwine, wiele browarów rzemieślniczych i domowych piwowarów, sięga po ten styl próbując swoich sił z najmocniejszym pszeniczniakiem. My również, odtwarzając recepturę wg Adama Necla - zwycięzcy Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych z 2018 roku – przedstawiamy państwu, to wyjątkowe piwo.

Składniki: woda, słód pszeniczny, słody jęczmienne (monachijski, wiedeński, Special W, melanoidynowy), chmiel (Warrior), drożdże
Barwa EBC: 100
Zalecana temperatura serwowania: 10-12°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 330 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2019-12-06 12:09:40

oceny Oceny

Użytkownicy 7,93 / ilość: 27
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,93 / ilość: 27

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2023-09-18 22:53:42
Aromat wiśni w likierze, rodzynki,melasa i szlachetny alkohol. W smaku słodowe, suszone owoce, orzechy, karmel i melaska. Jest słodkawe ale nie zamulające, goryczka niska, alkohol delikatnie rozgrzewa. Warka 2019, dorwałem w Krakowie. Pycha.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Krzew
starstarstarstarstar

2023-08-22 20:51:12
Ciemnorubinowe, niska beżowa piana. W aromacie jakieś słodkie owoce, coś pokroju rodzynków. W smaku podobnie - słodkie, suszone owoce. Kwasu też tu odrobinę czuć. Zabawne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Orzelek
starstarstarstarstar

2023-05-04 22:36:10
Warka 28/11/2019 r.

Wygląd: barwa ciemnobrązowa; piana w formie cienkiej obrączki.

Aromat: karmel, rodzynki, figi, czereśnie.

Smak: rodzynki, cukierki kukułki, śliwki, odrobina wytrawnego alkoholu (brandy, koniak) aftertaste w postaci mocno spieczonej skórki od chleba; goryczka na średnim poziomie; po krótkim czasie czuć lekkie rozgrzewanie w przełyku.

Warka mimo, że ma już trzy lata, to kupiona dopiero teraz.

Odrobinę gorsze od Cieszyńskiego Rye Wine. Warte spróbowania.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Malammore
starstarstarstarstar

2023-03-05 22:13:57
Warka 28.11.2019
Barwa brązowa, na brzegach jaśniejsze refleksy, gęsta beżowa piana, aczkolwiek szybko zanikająca. Aromat złożony, słodowy, suszone owoce, nuty likierowe. Smak wielowymiarowy w kierunku słodyczy skontrowanej subtelną goryczką w typie orzechowym. Dobrze zbalansowane, nuty karmelowe, chlebowe, czerwone owoce, z tyłu głowy skojarzenie z nadzieniem kukułki. Niskie wysycenie, świetnie ukryty alkohol, jedyny jego przejaw to lekkie rozgrzewanie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.