Cieszyński Porter Bourbon Barrel Aged
Cieszyński Porter Bourbon Barrel Aged
Cieszyński Porter Bourbon Barrel Aged
% alk. 11.0
Blg 23.2
5907612240082addbarcode

Uwarzone przez Browar Zamkowy Cieszyn.
Naszego klasycznego, medalowego Portera Cieszyńskiego, po półrocznym dojrzewaniu w XIX-wiecznych browarnianych piwnicach, przelaliśmy na kolejne 6 miesięcy do dębowych beczek po Bourbonie Woodford Reserve, które trafily do nas ze stanu Kentucky w Ameryce. Nadało to piwo nowego charakteru, wynikającego z połączenia porterowych aromatów ciemnych słodów z nutami przynależnymi dla Bourbon whisky. Odnajdziemy w nim subtelną obecność karmelu, miodu, ciemnych owoców, marcepanu oraz dębu. W smaku uzykał nową głębię, w której oprócz kawy z czekoladą można wyczuć wanilię, rodzynki, pieczone jabłko i szczyptę prażonej dębiny. A wszystko to wieńczy wytrawny, lekko kwaskowy finisz. Rozsiądź się wygodnie i degustuj to wyjątkowe piwo, które najlepiej będzie smakowało schłododzone do temperatury 12-14°C.
Piwo ciemne, pasteryzowane.
Skład: woda, słody jęczmienne (pilzneński, monachijski, karmelowy, czekoladowy), cukier, chmiel, drożdże.
Dodał: Barcelonismo - 2019-09-13 09:59:05

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia7 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-02-04 23:19:26
Aromat no piękny. Beczka wspaniała. Piękny bourbon. Deserowość. Wanilia mieszająca się z czekoladą. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Ciemnobrązowe, klarowne. Po przelaniu do szkła beczka jest jeszcze konkretniejsza. Wspaniała wanilia i szlachetny alkohol. Dość niskie wysycenie, więc dobrze. Ciało dość dobre. Jest czekolada, ale nie tak intensywna jak należałoby się spodziewać. Owocowość znana z Portera Bałtyckiego też niemrawa. Beczka tu pięknie zagrała. Wspaniała wanilia. Wspaniały lekko-cierpki aftertaste. Piwo jest dość słodkie, przełamane lekką kwaśnością i niską goryczką. Samo piwo nie urywa d**y, ale beczka po bourbonie nadała mu wybitnie degustacyjnego chrakteru. Czuć, że to nie RIS, ale czy poznałbym, że to Porter Bałtycki a nie np. Brown Ale? No nie wiem. Tak wspaniale oddana beczka w piwie to naprawdę rzadkość. No generalnie to bardzo dobre.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.