Cieszyńska Lekka Brytania
Cieszyńska Lekka Brytania
Cieszyńska Lekka Brytania
% alk. 3.4
Blg 9.0
IBU 20
5907612240273addbarcode

Piwo uwarzone przez Browar Zamkowy Cieszyn.

Chcąc poznać historię piwa w tym stylu, powinniśmy cofnąć się na wyspy brytyjskie do okresu powstawania monarchii konstytucyjnej. W XVII w. terminem „mild” określano piwo młode, niedoleżakowane, prawdopodobnie wywodzące się z lżejszych odmian porteru angielskiego i będące przeciwieństwem powszechnych wówczas, piw długo dojrzewających tzw. „stale”. Początkowo młode piwa mieszano z bardziej dojrzałymi, co było zabiegiem pozwalającym browarom szybciej sprzedać swoją produkcję. Na przestrzeni lat, gusta angielskich piwoszy zmieniały się, co bezpośrednio wpływało na rosnącą popularność piw świeżych. Mild Ale z epoki wiktoriańskiej, znacznie różnił się swą mocą, od jego dwudziestowiecznych następców. Okres I i II wojny światowej spowodował znaczne trudności w zaopatrzeniu browarów, co spowodowało konieczność zmiany receptur produkowanych piw, a tym samym „odchudzeniem” zasypu. Mild stał się piwem lekkim, z niską goryczką i niewielką zawartością alkoholu. W latach pięćdziesiątych XX w. jego popularność mocno spadła na rzecz piw w stylu bitter czy lager. Obecnie Mild Ale, możemy spotkać jeszcze w kilku regionach Wielkiej Brytanii. Poza Anglią jest on praktycznie nieobecny.

Składniki: woda, słody jęczmienne (Maris Otter, Biscuit, Brown, Special B, Crystal 150), słód pszeniczny, chmiel, drożdże
Barwa EBC: 70
Zalecana temperatura serwowania: 8-10°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2019-12-06 12:14:43

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 8
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6,5/10 / ilość: 8

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2020-04-12 20:56:45
Aromat bardzo bogaty i pełen nut karmelowych, toffie, orzechów i produktów czekoladopodobnych.

Bardzo ładna gleboka barwa. Ciemno miedziana, wpadająca w mahoń. Piana beżowa, sredniopęcherzykowa ktora dość szybko opada i nieco syczy.

W smaku lekkie, wytrawne, karmelowo orzechowe z zaznaczoną, średnio intensywną ziemistą goryczką.

Lekkie, sesyjne piwo o bogatym aromacie i smaku. Przyjemne typowo wyspiarskie, nietuzinkowe bo u nas trudno dostępne tam zas powszechne. Dobre. Lubię te klimaty.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2020-03-30 17:46:51
Piwo zdecydowanie najlepiej wygląda.Piękny mahoniowy,klarowny kolor z beżową ,niską i drobno pęcherzykową pianą.Gęste z niskim wysyceniem świetnie wygląda w szkle.Aromat zdecydowanie słodowy,zbożowy ,ciasteczkowy z nutką karmelową.Brak alko w zapachu. niestety w smaku najsłabsze. Podbudowa słodowa,ale bardzo wodniste z minimalną goryczką.Kontra chmielowa niewielka.Lekki diacetyl.Wszystko to wpisane w styl piwa,ale nudno i bez charakteru.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2020-01-10 22:00:31
Barwa - ciemna herbata. Piana beżowa, nie znika do końca. W zapachu kawa zbożowa i karmel. W smaku bardzo wytrawne, lekkie, jakby wodniste, przypomina dobrze przefermentowany podpiwek. Wyczuwalne nuty kawy zbożowej. Wysycenie niskie. Warka 10/08/2020. Kupione za 8,49 zł w sklepie alkoholowym.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2020-01-01 23:49:13
Ciekawe piwo Browaru Zamkowego Cieszyn. Mild ale to rzadki gatunek piwa. Średnio gazowane. W zapachu słody,a w smaku kawa, lekko słodowe. Goryczka minimalna. Warto spróbować.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010