Cieszyn Sour Barley Wine Barrel Aged
Cieszyn Sour Barley Wine Barrel Aged
Cieszyn Sour Barley Wine Barrel Aged
% alk. 9.9
Blg 25.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

To było nasze marzenie od dawna, a teraz je materializujemy! Efekt będziecie mogli sprawdzić sami w najlepszych sklepach specjalistycznych! Prezentujemy dwa piwa w ramach projektu Cieszyn Barrel Aged – leżakowane kilka miesięcy w dębowych beczkach po bourbonie. To Porter Bałtycki oraz Sour Barley Wine.
Oba piwa są wyjątkowe, dlatego postawiliśmy na unikalny wygląd naszych butelek – zastosowaliśmy papierowe etykiety oraz specjalną mieszankę laku, która nie tylko pięknie wygląda, ale też nie kruszy się przy ściąganiu! Lakowaliśmy sami, ręcznie, 100% rzemiosła!
Oto trzecia odsłona naszego cieszyńskiego Barley Wine. Po pierwszej klasycznej, drugiej z wiśniami, przyszedł czas na wersję zakwaszoną, która dojrzewała kilka miesięcy w dębowych beczkach po Bourbon Whiskey, nabierając swojego charakteru. Dzięki temu bukiet piwa stał się bogatszy o nowe cechy kwaśno-owocowe i karmelowo-waniliowe. Rozbudowana słodowość zyskała dodatkowe posmaki winne oraz prażonej dębiny.
Dodał: piwolog - 2022-01-25 14:18:17

oceny Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 8
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,5 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Malammore
starstarstarstarstar

2022-12-04 20:00:10
Barwa ciemnobursztynowa, wpadająca w bordo. Aromat fantastyczny, pierwszy plan bogactwo suszonych owoców, przede wszystkim rodzynki, są też figi, wyraźna wanilia i coś deserowego w typie sernika na zimno. Wysycenie nieznaczne, piana gęsta ale szybko zanikająca.
W smaku ponownie rodzynki, jest słodko-owocowo ale natychmiast kontra przyjemnej kwaśności w typie pigwy, czerwonej porzeczki. Alkohol w ogóle niewyczuwalny, dosyć pijalne, dużo bardziej niż typowy barley wine.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2022-10-29 06:05:03
Czerwone, ku miedzianemu . Tylko atol beżowej piany. Aromat kwaśny, likierowy. Kojarzący się z czerwoną porzeczką.
Podobne wrażenia smakowe. Dochodzi spore wysycenie. Słodycz i kwaśność. Rozgrzewanie. Goryczka też przywołuje na myśl miękkie owoce: porzeczkę, agrest. Sporo też w niej taniczności, zapewne od beczki.
Destylatu nie czuję. Piwo, jak na swoje parametry, nie jest ciężkie. A pijalne.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.