Cieszyn Pszeniczne
Cieszyn Pszeniczne
Cieszyn Pszeniczne
% alk. 5.4
Blg 12.5
IBU 12
5905279156043addbarcode
ulubione: 1

Orzeźwiające, niefiltrowane piwo pszeniczne z obfita biała piana. Smak lekko słodowy z delikatną goryczką. Specjalnie dobrany szczep drożdży nadaje mu bogaty owocowo goździkowy aromat.
Dodał: Shinodin - 2020-07-15 15:04:24

oceny Oceny

Użytkownicy 6,17 / ilość: 18
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,17 / ilość: 18

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
secca
starstarstarstarstar

2021-08-04 06:19:05
Orzeźwiające, idealne na upalny dzień.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
ArdianK
starstarstarstarstar

2020-10-14 09:56:49
Słaby pszeniczniak. Na plus oczywiście cieszyńska etykieta zawierająca dosłownie wszystkie potrzebne informacje. West Coast IPA od nich jest piwem o 2 poziomy wyższym.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Sheggorath
starstarstarstarstar

2020-10-13 21:30:54
Mocno słodki i bardzo lekki. 12 IBU to moim zdaniem trochę za mało. W barwie jest ciemny i mało mętny, nieklarowny. Piana była mleczna i średnio-obfita, jednak szybko zniknęła.
Po odkapslowaniu i nalaniu do szkła wyczułem dosyć mocny metaliczny zapach. Z czasem przeminął, ale to chyba już charakterystyczna cecha Cieszyna i w sumie nie traktuje tego jako wadę. Aromaty typowe - silny goździk, banan, karmel. Słód i drożdże na drugim planie, także owocowo-kwiatowe nuty. Niestety po pewnym czasie wyczułem też coś nieprzyjemnego. Opisałbym to jako bardzo przejrzała skórka żółtego jabłka (bardzo maślany, tłusty zapach) lub mokra gąbka do mycia naczyń.
W smaku na początku słodycz, wyczuwalna też delikatna kwaskowość. Potem banany, drożdże. Alkohol nie jest nachalny. Tekstura bardzo lekka, mało nasycone, lekkie, słodkie, delikatne. Pije się szybko, ale raczej nudno. Średniawka, raczej nie powtórzyłbym z nim spotkania, bo są smaczniejsze hefeweizeny.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2020-10-13 23:10:42
Średniawka, a tyle tych smaków się doszukałeś? Mnie to osobiście trochę bawi. Piłem wszystkie koncernowe pszeniczniaki, z grupy żywiec, carlsberg i kompanii. A także te trochę mniej koncernowe, typu cornelius hafeweizen. Różne biedronkowo / lidlowe wypusty, a także niemieckie koncernowe weizeny typu paulaner. I nigdy w tym badziewiu nie wyczułem żadnych bananów ani goździków. Te smaki to mit, wymyślony przez testerów. Nie ma tam nic takiego. To ta sama gadka, jak jakieś czekolady i kawy w porterach. Piwo to piwo, tak pszeniczne jak i porter. W pszenicach nie ma żadnych bananów itp. Jak już to coś, co może ten smak przypominać bądź być podobnym.
awatar
Sheggorath
starstarstarstarstar
2020-10-14 00:53:01
Jesteś w błędzie. Za aromatami, które wyczuwamy w piwie, stoją konkretne związki chemiczne występujące w składnikach użytych do przygotowania piwa - głównie w słodach i chmielach. Wydzielają się one w procesie fermentacji. Mowa tutaj o estrach, fenolach, siarczkach i innych związkach.
Zapachy, o których napisałeś, jak najbardziej występują w różnych stylach piwa i to właśnie między innymi dzięki temu mamy na świecie podział na różne kategorie i piwne style. Jeżeli nie potrafisz ich wyczuć w piwie, to nie znaczy, że ich nie ma - albo powinieneś poćwiczyć ten zmysł, albo zdobyć wiedzę, poczytać o cechach tych związków chemicznych i co je powoduje w konkretnym piwnym stylu.
Zdobądź więcej wiedzy, wtedy możemy polemizować.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Sheggorath
starstarstarstarstar
2020-10-14 00:57:10
PS.: Pomocnym może być przeczytanie, jakie deskryptory mają różni ludzie (najlepiej tacy, którzy posiadają kompetencje w tej dziedzinie) na określenie danego zapachu. Wbrew pozorom, dla kogoś zielonego w temacie, wyczucie, a tym bardziej poprawne nazwanie danego zapachu nie jest wcale takie proste.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2020-09-12 18:01:06
Zmętniony, jasnomiedziane. Piana zbita, ale objętość nie jest ogromna.
Aromat delikatny, banany są, goździki są. W smaku mocno drożdżowe, słodowe. Owocowo, goździki w smaku też wyczuwalne. Goryczka minimalna ale wyczuwalna. Pijalność dobra, ale to jest taka nudna pszenica, że mogę dać 6...
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.