Cieszyn Pink Boots
Cieszyn Pink Boots
Cieszyn Pink Boots
% alk. 5.3
Blg 12.0
IBU 30
5905279156753addbarcode
ulubione: 1

Razem z naszymi Koleżankami Piwowarkami uwarzyliśmy kilka tygodni temu piwo! Konkretnie w ramach wsparcia corocznej i ogólnoświatowej akcji Yakima Chief Hops we współpracy z Pink Boots Society. Powstało American Pale Ale o nazwie Pink Boots, które nachmieliliśmy na zimno specjalną na tę okazję mieszanką… #PinkBoots! Spodziewamy się nuty cytrusowych i od jagodowych owoców! Na goryczkę tradycyjnie – polskie chmiele!

Ale nie o tym! Bo Pink Boots to jedynie pretekst! Do tego, żeby pokazać, że piwo jest dla wszystkich. Dla kobiet, mężczyzn. Ba! Często kobiety tworzą wyśmienite piwa w browarach i przełamują stereotyp w „męskiej” branży. Chcemy o tym przypomnieć, opowiedzieć i podziękować z hasłem „kobiety na warzelnie!”!

W kooperacji biorą udział Dorota Chrapek z Homebrewing. pl, Gabriela Bujok (współzałożycielka PSPD), Magda Bergmann i Małgorzata Ejankowska z blogu Słodowe. pl oraz Vicky Dine – główna piwowarka z zaprzyjaźnionego browaru #SeyBrew z Seszeli (tak, Seszeli!)! Wielkie dzięki za udział we wspólnej akcji!

Ponadto część dochodu ze sprzedaży naszego piwa przeznaczymy na rzecz Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie. Warto mówić o tej organizacji mającej wiele zasług na rzecz aktywizacji obywatelskiej. Kobiet i mężczyzn.
Dodał: Kindi - 2022-03-18 18:48:04

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 10
Goście 0 / ilość: 0
średnia7 / ilość: 10

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lucalinvail
starstarstarstarstar
2022-12-14 22:38:47
Aromat owocowy słodki, trochę w typie marmolady. Jest też lekka pestka. Barwa ciemnozłota/jasnobursztynowa, ciecz zamglona, piana średnia.

W smaku jest wytrawnie (podchodzi pod wodnistość), czego można się było spodziewać po 12 blg. Smak w typie kompotu z suszonych owoców, herbaciany; goryczka herbaciano-pestkowa. Niestandardowa rzecz z tym chmieleniem, bo po aromacie spodziewałbym się zestu/albedo - no ale w końcu to \"joint venture\" i miało wyjść nieszablonowo.

Nie urzekło mnie to piwo, nie ma tu na czym zawiesić uwagi. Nie oceniam, bo piję po terminie - a świeże z pewnością smakuje lepiej.
awatar
Orzelek
starstarstarstarstar
2022-05-29 14:44:09
Wygląd: barwa jasna; piana biała, drobnopęcherzykowa zostawiająca kilkumilimetrowy kożuch; klarowne.

Aromat: cytrusy, karmel, owoce z sadu (śliwki, czereśnie).

Smak: żywica, karmel. Goryczka łodygowo-trawiasta na średnim poziomie.

Spodziewałem się lekkiego piwa, zaś w smaku otrzymałem piwo dość ciężkie, zmierzające w kierunku wytrawności. Nie tyle APA, co raczej IPA.

Warka z datą ważności: 21/11/2022 r.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Kindi
starstarstarstarstar
2022-03-16 16:55:26
Bardzo smaczna APA! Stylowa i konkretnie nachmielona. Szybko znika ze szkła.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.