Jasne piwo dolnej fermentacji, które nabiera swojego charakteru dojrzewając w piwnicach leżakowych cieszyńskiego browaru. Wyróżnia go pełny, orzeźwiający smak ze średnią goryczką i wyraźnym, chmielowym aromatem. To efekt potrójnego chmielenia. Pierwsze następuje w trakcie warzenia brzeczki, drugie - podczas fermentacji w otwartych kadziach, trzecie - gdy piwo dojrzewa w tankach.
Skład: Woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.
Komentarze:
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Gandalfino
Pachnie słodem. Trochę chmielowo i kwaśno.
W smaku słodowe. Chlebowo zbożowe. Goryczka jest. Niewielka, wyraźna, klasyczna.
Dobre.
majki201
Grisza44
Wygląd: Klarowne. złoto, może jasne złoto, ciemna słomka. Sok jabłkowy. Piana gęsta, w miarę obfita. Trochę czasu się utrzymuje, po czasie zostaje dość spory kożuch i pierścień na obwódkach.
Aromat: świeży. Czuć żelazistość. Czuć słodowość, czuć chmiel. Lekko kwaskowaty zapach zielonych jabłek. Może ta kwaskowatość lekko zlewa się ze śrubkami. Ale chmiel jest wyraźny. Na pierwszym planie świeżość słodowa, na drugim jabłka z chmielem. Nie jest tak źle, ale te jabłka są wyraźne.
Smak: wysycenie wysokie. Wyraźny chmiel. Przyjemna słodowość, taka lekko w stylu biszkoptowym. Chmiel w stylu ziołowym, stosunkowo długo utrzymuje się w ustach. Jak na lagera nawet zadziwiająco długo. Piwo jak najbardziej pełne, nie jest wodniste. Pijalne, przyjemne
Ogółem: pyszny lagerek. Aromat nieco śrubkowy, ale nie jest nieprzyjemny. Do tego czuć chmiel, czuć słód, ale czuje tam też zielone jabłka, które są wyczuwalne. Może mylę ten zapach z metalicznością, ale jest wyraźny. W smaku przede wszystkim goryczka, jest słodowość. Goryczka, jak na lagera, długo utrzymuje się w ustach. To piwerko mogłoby być określone nawet jako pils, bardzo smaczne. Polecam serdecznie
Grisza44
Gość