Bytów Gryf Pomorski
Bytów Gryf Pomorski
Bytów Gryf Pomorski
% alk. 12.0
Blg 33.0
5905669632676addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Bytów Browar Kaszubski.
Piwo ciemne, górnej fermentacji, leżakowane 6 miesięcy.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Składniki: woda, słody jęczmienne, naturalny miód, płatki owsiane, jęczmień palony, pszenica prażona, chmiele, cukier kandyzowany praz drożdże.
Sprzedawane w kolekcjonerskim, ręcznie numerowanym kartoniku.
Seria limitowana.
Dodał: Barcelonismo - 2018-02-28 12:08:05

oceny Oceny

Użytkownicy 6,4 / ilość: 5
Goście 7,5 / ilość: 4
średnia 6,89/10 / ilość: 9

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2020-04-10 06:50:28
Czarne, smoliste. Atol beżowej piany.
W aromacie miód, likier, słodycz.
Gładkie. O szczyptę gazu zbyt dużo.
Wyraźne akcenty miodowe kontrowane palonością i goryczką. Sporo alkoholu.
Amerykańskość chmieli jest przytłoczona ekstraktem i palonością.
Uważam że hybryda braggota z risem to nie jest dobry pomysł.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-10-31 21:28:55
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu wyraźne nuty miodowe, czekoladowe oraz kawowe klimaty, prażone i palone akcenty, minimalnie wyczuwalna alkoholowa woń. W smaku bardzo słodkie, miód wręcz osiada na podniebieniu, nie do końca zamaskowana alkoholowość mocno rozgrzewa przełyk, gęsta, oleista faktura, goryczka adekwatna do stylu, niezła kontra kwaskowa, dużo karmelu, dalej paloność, czekolada deserowa, kawa w tle, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w brązowej kolorystyce ze złotym gryfem na froncie, edycja w eleganckim pudełku z numerem butelki piwa. Warka 31.10.2019. Leżakowane około roku, degustowane w dzień daty spożycia. Dość ułożony leżak. Czuć moc i ewidentnie przesadzono tutaj z dodatkiem miodu i cukru kandyzowanego przez co zrobił się ulepek. Nie nazwałbym tego wyrobu Bytowa złym leżakiem, po prostu zabrakło równowagi między smakami. Słodycz przytłacza przez co piwo jest ciężko pijalne i ma charakter wybitnie degustacyjny. Za taką jakość mogę zaproponować maksymalnie 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-07-02 12:59:00
Barwa czarna , zmętniona całkowicie .piana niemal zerowa i nie zostawia lacingu. W aromacie nakurwia miodem jak zły , nieprzyjemny aromat , fuuj. Słodki i nieprzyjemny zapach. Nie ma czekolady , fatalnie. W smaku dalej jest ten miód i dalej mi nie smakuje. Wysoka goryczka , duża słodycz , ułożone tak sobie bo czuć alko. Mało gazu na szczęście. Ciężko mi się to pije , ściągający miód z***** wszystko. Brak balansu , ale wtopa , dobrze że dałem 16 zł a nie 30 jak na premierę. Nie polecam , bardzo słabe piwo. Warka do 31.10.2019
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-04-17 01:39:40
piwo tragedia: jakby miał wyjść braggot, a wyszło jakiś pseudokraft. Wali jakby rozpuszczalnikiem, dopiero po dobrych 15 minutach zaczyna nabierać słabego aromatu czekolady (może to piwo damskie?). Miód prakltycznie nie wyczuwalny. Nie tego się spodziewałem, zwłaszcza za taką cenę.
Ogólnie: rozczarowanie.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010