Piwo uwarzone przez Browar Kaszubski Bytów.
Chop in to interpretacja popularnego stylu piwa India Pale Ale chmielonego polskimi odmianami chmielu. Styl ten charakteryzuje się wysoką goryczką, mocnym chmielowym aromatem oraz bogatym żywicznym, ziemistym i kwiatowym smakiem.
Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (pilzneński, monachijski, pszeniczny, karmelowy 150), chmiele (Iunga, Marynka, Oktawia, Sybilla, Cascade PL), drożdże (US-05)
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Komentarze:
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
PiwowarWWA
Brajan36
Warka : 08/08/16
Słowem wstępu pierwsze spotkanie z browarem z Bytowa, jednak coś mi świta że chyba piłem Polkę z tego browaru .
Barwa : ciemny bursztyn , występuje małe zamglenie
Piana : drobno oczkowa , taka jasno kremowa biel , nie zbyt obfita , tafle przykrywa lekkie prześcieradełko a otacza je obręcz miejscami grubsza z prześwitami , a miejscami niska i zwarta
Aromat : z butelki ( dwa słowa : ziemia i słód )
ze szkła : potężna dawka ziemistości , nie jest mocno intensywny lecz przeważą w tym piwku te zapaszki , żywicy nie wyczuwam , określę to tak jakby ziemia pomieszana była z śliwką suszoną , rodzynkami takie bardziej Angielskie klimaty oczywiście jeśli chodzi o owocowość tego piwa.
Smak : słód jest tu główną postacią co tworzy podstawę słodyczy tej propozycji , potem ziemistość , lekka nuta alkoholowa , goryczka lekko ściągająca , taka na wzór Angielskiego Pale Ale , ogólnie cała ta nasza PIPA to raczej EPA , jak by podszyli tą nazwę inaczej pasowało by do stylu ale Polska IPA to nie jest , wybaczcie , samo piwo nie jest złe ale nastawiony byłem na coś innego chociaż by na ta żywice a tu nic tylko ziemia i słodycz karmelowa , no niestety
oranjefan
Wygląd piwa w porządku. Barwa bardzo ciemnego złota, wpadająca w bursztyn lub jasny rubinowy kolor. Piwo delikatnie opalizuje. Piana obfita, gęsta i bujna. Zbudowana z różnego rodzaju pęcherzyków, opada powoli i zostawia ładny lejsing.
Piwo pół słodkie, z wyraźną karmelowością i nutkami kwiatowymi. Goryczka ma średnim poziomie, taka herbaciana, nieco łodygowa. Piwo przypomina brytyjskie pale ale, lub ipa. Mocno przeciętne piwo, traktuje je raczej jako pewnego rodzaju eksperyment bo nie od dziś wiadomo że polski chmiel wielkiego potencjału nie ma aby uzyskać jakos bardzo przyjemnie aromatyczne piwo, z ciekawym smakiem. Zaś do jakichs pilsów, koźlaków i innych piw o zdecydowanej słodowości polski chmiel zrobi robote. Polish IPA - nie.
lukas85
Kolor ciemno bursztynowy, niewielkie zmętnienie. Piana na dwa palce, ale sporo dużych i średnich bąbli. Opada dość powoli, tworząc niewielki lacing.
W zapachu faktycznie czuć ziemistość i żywicę tak jak podaje producent, ja bym dodał tu także nuty orzechów, w mniejszym stopniu czuć owoce.
W smaku ponownie ziemistość + spora jak na deklarowanie 50 ibu goryczka. Pijalność średnia. Na minus wyczuwalny na początku nieułożony alkohol, ale później się unormował. 7- za smak