Browar Jana APA Premium
Browar Jana APA Premium
Browar Jana APA Premium
% alk. 5.6
Blg 12.5
brak koduaddbarcode

Jedno z pierwszych piw z rzemieślniczego browaru Jana z Zawiercia. Jest to browar, który powstał w połowie 2015 roku przy hotelu Hotelu Villa Verde Congress & SPA. Założycielami browaru jest Grupa Łapaj, nazwa pochodzi od imienia seniora rodu Jana Łapaja. Od samego początku Browar Jana współpracuje z browarem Jan Olbracht Rzemieślniczy. Prawdę mówiąc ciężko powiedzieć czy warzenie piw odbywa się już w Zawierciu, czy nadal warzone są w Piotrkowie Trybunalskim. Zastanawiające są nowe kapsle Jan Olbracht Rzemieślniczy, które lądują na każdym z piw Browaru Jana. Browar Jana APA - piwo jasne, górnej fermentacji z lekko wyczuwalnym słodowym charakterem. Mocna goryczka oraz delikatna wytrawność są rezultatem najlepszych amerykańskich chmieli. Piwo wyprodukowane jest wg. receptury piwowarów domowych. Piwo pasteryzowane i niefiltrowane, skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże piwowarskie.
Dodał: stacher93 - 2015-10-04 00:03:18

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 4
Goście 8 / ilość: 4
średnia 7,5/10 / ilość: 8

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lukas85
starstarstarstarstar

2019-05-18 08:56:47
Teraz to piwo ma inną etykietę, ale parametry te same. Bardzo dobre piwo, super rześkie, owocowe ze sporą goryczką. Zastrzeżenia mam do zapachu, bo tu prawie nic nie czuć. Piana na dwa palce, piwo zmętnione z osadem. Polecam
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-10-06 13:16:09
Wieści pochodzą z tego miejsca:
http: / / www.krs-online.com.pl / msig-4694-60865.html
awatar
Gość
awatar
Gość
2015-11-10 08:13:39
Browar jest w Zawierciu ale w KRS podany jest adres z Kudowy Zdroju. W obydwu tych miejscach mieszczą się firmy należące do tego samego właściciela co Browar Jana i to powinno wyjaśnić wszystko.
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-10-06 13:11:58
On naprawdę jest w Zawierciu ?? Bo ja spotkałem się z taka informacją że został przeniesiony i teraz jest tutaj:
Rzemieślniczy Browar Jana
ul. 1 Maja 25 A
57-350 Kudowa Zdrój
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-10-04 00:31:55
Barwa: Złota, lekko zmętniona.

Piana: W kolorze przybrudzonej bieli, wysoka na centymetr. Składająca się głównie z średnich pęcherzyków. Szybko poprzecierała się w części środkowej. Z czasem przekształciła się w równy i grubszy pierścień oraz archipelag połączonych ze sobą wysepek na środku. Na szkle zostawiała równe, cienkie koronki, które niestety nie były zbyt trwałe.

Aromat: Intensywny i trochę zaskakujący. Słodowość a następnie charakterystyczny aromat cebuli i czosnku z lekko ostrą otoczką. Aromat był słodki, w tle dało wyłapać się delikatne aromaty tropikalne, jednak cebula i czosnek dominowały. Zapach piwa był średnio-przyjemny, mnie osobiście w pierwszej chwili skojarzył się z DMS'em.

Smak: Adekwatny do aromatu, słodowy, trochę słodki i znów cebulowo-czosnkowy z otoczką z owoców tropikalnych i lżej wyczuwalnych cytrusów. Ponownie czuć było też pieprzną ostrość. Całość tworzyła dziwną mieszankę, słodycz gryzła się z charakterystycznymi posmakami czebulowo-cznosnkowymi. Goryczka w piwie miała średnie natężenie, było trochę pusta i ostrawa. Piwo było pijalne, smak należał do niecodziennych.

Nasycenie: Średnie, prawidłowe.

Komentarz: Ciężki orzech do zgryzienia. Piłem je w częstochowskiej piwiarnii. Byłem w połowie degustacji Kwasu Delta, kiedy przyszedł kumpel, zamówił jakieś piwo i dał mi i drugiemu znajomemu do spróbowania, abyśmy zgadli co zamówił. Powąchałem, spróbowałem i wszystko wydawało mi się dziwaczne, ale przyjemne. Byłem pewien, że tego nie piłem i faktycznie tak było. Po Kwasie Delta sam zamówiłem to piwo, ponoć kumplowi barman polecał tą APĘ jako piwo z oryginalnym aromatem i posmakiem cebulowym, uzyskanym za sprawą chmielu Equinox. Piłem parę piw z tym chmielem i nigdy nic takiego nie czułem. Ponoć Summit nadaje takich aromatów. Na nowych etykietach Browaru Jana jest już pełny skład. Chmiele na jakich warzone jest to piwo to Magnum, Centennial i Mosaic. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia skąd pojawiły się tam te dziwne czosnkowo-cebulowe posmaki. To nie było coś, co wskazywałoby na ewidentną wadę w piwie. Nawet mi to smakowało, szalone połączenie ale przyjemne, takie coś zupełnie innego. W necie również nie znalazłem zbyt wielu opinii na temat tego piwa. Być może z czasem dowiem się czegoś więcej. Dziwna sprawa ;-D.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010