Brokreacja Wolf & Gruit
Brokreacja Wolf & Gruit
Brokreacja Wolf & Gruit
% alk. 6.0
Blg 14.3
5904422197278addbarcode

Kooperacja: Brokreacja + Wolf & Oak Jasne piwo górnej fermentacji, czerpiące z mieszanki ziołowej gruit, której używano w czasach przed popularyzacją chmielu. Przyjemne akcenty przypraw łączą się tu z delikatną słodowością i subtelnie zarysowaną goryczką chmielową.

Składniki: woda, słody jęczmienne, chmiele: Lubelski i Marynka, mięta, werbena, szałwia, cynamon, imbir, herbata zielona, drożdże Piwo jasne pasteryzowane, niefiltrowane.
Dodał: Kindi - 2022-01-15 19:51:19

oceny Oceny

Użytkownicy 7,18 / ilość: 11
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,18 / ilość: 11

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lucalinvail
starstarstarstarstar

2022-08-12 22:48:03
Aromat kwiatowo-ziołowy - przypomina mi cukierki ziołowe na gardło. Z wymienionych przypraw wyczuwam werbenę, cynamon i imbir. Barwa bursztynowa, zamglona, piana niewielka (a w zasadzie niemal brak).

Ciało przygaszone, nasycenie średnie. W smaku mamy susz owocowy, miód kwiatowy, zioła i karmel w typie mlecznych krówek. Podobne wrażenie miałem popijając mieszankę ziołową (na wzmocnienie) z miodem i kapką wódżitsu. Co ciekawe - odbija się cukierkami Werther's Original.

Piłem już kiedyś piwo na ziołach, ale nie mogę sobie za cholerę przypomnieć, z jakiego browaru (Profesja?) Nie oceniam, bo nie mam porównania. Generalnie jest to coś innego i warto spróbować, ponawiać jednak nie zamierzam.
awatar
secca
starstarstarstarstar

2022-04-10 22:32:09
Hmm... Po przejściu Covidka jedyne piwa, które mi smakują to Tatra i Wojak, aleee te jest całkiem całkiem. Aleee... to nie jest taki 100% \"Gruit\", który znam. To delikatne ziołowe piwko, które tak bardzo nie wykrzywi tzw. \"ryja\". Czuć tu pełen bukiet ziół, goryczkę ale nie tak mocną jak w przypadku mojego ulubionego gruita - American Psycho (wie ktoś czy te świetne piwo jest jeszcze produkowane przez Bazyliszka?). Podsumowujac Wolf&Gruit to naprawdę dobre piwo, które wprowadza nas w ziołowe tajniki piwnej przygody, ale dla miłośników gatunku może okazać się zbyt mało wyraziste. W skali daję szkolnej daje 5+.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
rewo
starstarstarstarstar

2022-02-07 20:02:58
Bursztynowe, lekko mętne. Piana nietrwała. Zapach: Czuć mięte, ona dominuje, nie wyczuwam innych aromatów, może gdzieś daleko czyć nutę słodową.Przyjemnie, rześko. Smak: tu również dominuje nuta miętowa, a'la eukaliptusowa ale czuć też chyba pozostałe zioła. Ciekawe, nie piłem dawno czegoś podobnego. Goryczka na końcu bardzo lekka wychodzi.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.