BROKREACJA The Miner
BROKREACJA The Miner
BROKREACJA The Miner
% alk. 6.7
Blg 16.0
IBU 80
5905669783071addbarcode
ulubione: 7

Black IPA uwarzona przez krakowski browar rzemieślniczy Brokreacja. Brokreacja to nowa kontraktowa inicjatywa założona przez Mateusza Górskiego oraz Filipa Kuźniarza w 2015 roku. Piwa warzone są na kontrakcie w Szczyrzyckim Browarze Cystersów - Gryf, wcześniej warzono w restauracyjnym browarze Marysia, również w miejscowości Szczyrzyc. Brokreacja – Krakowski Browar Rzemieślniczy. Warzymy dobre piwo. Dbamy o to by cieszyło oczy i podniebienia.Naszą inspiracją są największe craftowe marki świata. Wiemy o tym, że sukces osiągnęły dzięki budowaniu jakości bez kompromisów. Tą ideę obieramy jako wiodącą również dla nas – zero kompromisów.Na zdrowie! The Miner to klasyczne BLACK IPA o czarnej barwie nadanej przez słody palone oraz bardzo ciemny ekstrakt słodowy Sinamar. W aromacie dominują nuty owocowe z subtelnym tłem palonego słonecznika. W smaku mocna grejfrutowo-cytrusowa goryczka o mocy 80 IBU. W ustach odczucie picia jasnego IPA. Składniki: woda, słody: Pale Ale, Pszeniczny Ciemny, Carafa Special Typ III, ekstrakt słodowy Sinamar, chmiele: Warrior, Cascade, Centennial, Equinox, drożdze: Safale US-05. Piwo niepasteryzowane oraz niefiltrowane, dostępne w półlitrowej, bezzwrotnej, brązowej butelce o pojemności o,5l, zamkniętej gołym, czarnym kapslem. www.brokreacja.pl. Premiera piwa odbyła się 30 grudnia 2015 roku.
Dodał: Kaente - 2016-01-18 09:11:52

oceny Oceny

Użytkownicy 7,7 / ilość: 61
Goście 7,56 / ilość: 16
średnia 7,68/10 / ilość: 77

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-10-19 13:46:10
Barwa czarna , zmętniona całkowicie. Piana beżowa , drobna , trwała i zostawia ładny lacing. Wygląda niemal idealnie. W aromacie głownie palony aromat. Mało chmielu , niby jest odrobinka żywicy ale zdecydowanie bardziej jak american stout. W smaku to samo , głównie palony , fajne ciało , gaz poniżej średniego. Wytrawne , odrobina żywicy ale za mało chmielu. Piwo bardzo smaczne ale jako american stout a nie black ipa. W sumie dużo browarów tak robi ten styl. Ale tutaj już totalnie poszło w nie ten styl. Fajna goryczka , konkretne piwo tylko muszę obniżyć do 7 a szkoda bo to jedyny mankament. Chętnie kiedyś drugi raz kupię i porównam. A wiem że American Stout też jest w ofercie browaru Brokreacja więc kiedyś porównanie będzie robione. Jestem zadowolony a to najważniejsze. Warka do 02.09.2021
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2020-10-11 02:06:18
Jest to z pewnością wyśmienite piwo, ale nie mogę się zgodzić, że to klasyczna, wzorcowa BIPA. Paloność przykrywa wszystko, trzeba się dobrze wwąchać, żeby poczuć nikły aromat chmieli. Goryczka potężna jakbym wungiel żorł, ale znowu prędzej kojarzy się z palonymi słodami niż z amerykańskim chmielem. Jako chmielony na goryczkę stout wygrywa, ale jeśli idzie o Black IPA piłem lepsze.
awatar
Lukaszndm
starstarstarstarstar

2020-10-06 17:25:10
Kolor czarny porterowy, piana drobna nagazowanie niskie, pozostawia lacing , aromat cytrusowo kawowy, smak to gorzka czekolada , kawa i średnia goryczka , treściwe przyjemne piwko.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2020-09-13 19:32:05
SZTOS! Połączenie dwóch jakby całkowicie odmiennych światów: IPA i Imperialnego Stoutu (niemal bo 16Blg). Pijąc te piwo nie byłem w stanie stwierdzić czy piję bardzkiej IP`kę czy Stouta, ale wszystko to idealnie ze sobą współgrało. Gratuluję autorom. Dla mnie kolejne zaskoczenie w piwnym świecie, a po tylu latach kraftowej rewolucji o to już naprawdę trudno.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010