BroKreacja The Lumberjack
BroKreacja The Lumberjack
BroKreacja The Lumberjack
% alk. 6.7
Blg 16.0
IBU 70
5905669783026addbarcode
ulubione: 13
cena: 9 zł

Rye American Stout uwarzony przez krakowski browar rzemieślniczy BroKreacja, w restauracyjnym browarze Marysia z miejscowości Szczyrzyc. BroKreacja to inicjatywa kontraktowa, założona przez Mateusza Górskiego oraz Filipa Kuźniarza. W najbliższym czasie warzenie ma przenieść się do browaru w zabytkowym budynku klasztoru Cystersów, który również znajduje się w miejscowości Szczyrzyc. The Lumberjack oraz The Butcher i The Farmer, to trzy premierowe piwa z tego kontraktowego browaru, którego piwa po raz pierwszy były dostępne w czerwcu 2015 roku. The Lumberjack to rasowy, żytni amerykański Stout. Piwo o czarnej barwie, nadanej przez czekoladowe i palone słody, z wyraźną goryczką, kontrowaną żytnią oleistością. W aromacie nuty kawowe i czekoladowe przeplatają się z cytrusowymi i żywicznymi akcentami amerykańskiego chmielu.

Skład: woda; słody: Pale ale, Żytni, Chocolate rye, Chocolate wheat, Carafa special typ II; chmiele: Tomahawk, Citra, Simcoe; drożdże US-05.
Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane.
Dodał: stacher93 - 2015-07-22 20:50:23

oceny Oceny

Użytkownicy 7,36 / ilość: 66
Goście 6,9 / ilość: 21
średnia 7,25/10 / ilość: 87

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-12-29 23:17:19
W aromacie czuć czekoladę, kawę, paloność oraz zaznaczoną dość wyraźnie nutę chmielową w postaci iglasto świerkowej. Aromat intensywny, jak najbardziej stylowy i odróżniający się od Black IPA.

Czarne, gęste, nieprzejrzyste ze średnioobfita, gęstą i kremową beżową pianą, która w wyraźny sposób oblepia szkło.

Słodkie, gęste, wyraźnie palone, a co za tym idzie leciutko kwaskowe. Popiołowe, kawowe, z wyraźną goryczką i kawowo goryczkowym finishem.

W mojej opini jest to jeden z najlepszych American Stout'tów w kraju. Przede wszystkim nie jest to piwo które mogło by budzić skojarzenia z Black IPA. Jest ciemne i jest mocno chmielowe - ale czuć wyraźnie że górę ma tutaj charakter stoutu. Piwo jest mocno palone, kawowe, czekoladowe, a do tego wszystkiego dołącza chmiel w postaci iglasto świerkowego aromatu, oraz wyraźnej goryczki w smaku. Super piwo.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2019-08-23 20:53:47
zapach paloność, kawa, kawa zbożowa, czekolada, żytnie akcenty, wysycenie niskie, kłujące w język, w smaku lekko oleiste, puste, w kierunku wytrawnego, kawa, cytrusy, chlebowe tematy, gorycz średnia, skórka od chleba, długo zalegająca w przełyku, lekko nieprzyjemny popiołowy aftertase, ogólnie to po ballingu spodziewałem się czegoś pełniejszego i gładszego, wodnisty finisz bardziej przypomina dry stouta, jakbym miał oceniać balling w ciemno to powiedział bym że to 11 max, cena 9,20zł
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-02-11 21:30:07
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu eleganckie nuty palone połączone z egzotycznymi i cytrusowymi akcentami, żytnie wonie, skórka chlebowa, w tle kawa oraz czekolada. W smaku paloność na pierwszym planie, cytrusowa kontra kwaskowa, goryczka nieźle zalegająca, na podniebieniu odkładają się kawowe oraz czekoladowe posmaki, żyto w postaci skórki chlebowej, oleista struktura, dużo ciała, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od Brokreacji, etykieta jak zawsze z tego browaru ciekawie wykonana graficznie i dobrze opisana. Warka 11.06.2019. Naprawdę udany American stout z dodatkiem żyta, cytrusy i egzotyczne klimaty dobrze współgrają z palonymi oraz ciemnymi akcentami. Piwo jest treściwe, degustacyjne, ale jednocześnie wysoce pijalne i o ile pozwala na to styl orzeźwiające. Już nie pierwszy raz Brokreacja pokazuje, że jest w ścisłym topie polskich browarów kraftowych. Ode mnie zasłużone 8, jedno z lepszych piw w tym stylu jakie przyszło mi próbować.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-09-25 01:49:32
Wygląd: kolor ciemno brunatny, nieprzejrzyste, ładna, drobna, piana, jak puszek, beżowa, trwała, ładny lacing.
Zapach: Ładny, cytrusowy, żywiczny z odrobiną owoców tropikalnych, głównie ananasa, jest też jakieś winogrono ? ale to wszystko tylko chwilę po otwarciu, później ledwie pachnie
Smak: Gładkie, ale puste, porządnie odfermentowane, gładkość może od jakichś płatków, jest lekko wyklejające od żyta, o dziwo, mocno chlebowe, zbożowe, palone, goryczka wyraźna, ale nie jakaś mocna, popiołowa, lekko zalegająca, termin do marca przyszłego roku, więc radzę się śpieszyć, bo chmieli amerykańskich tu niewiele, trochę żywic, albedo cytryny, grejpfruta. Jak na stout o parametrach FESa to jest cienkie, czuć trochę alko, ale dobrze ułożone, nieźle pijalne.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010