Brokreacja Potion #16
Brokreacja Potion #16
Brokreacja Potion #16
% alk. 11.5
Blg 25.0
brak koduaddbarcode

Potion #16 - Dates Fig-Syrup Quadrupel Red Wine BA

Proszę, proszę, któż to do nas przyszedł? Toż to pierwszy w tym roku Potion!

Kolejny sezon naszych eliksirów rozpoczynamy wycieczką do Belgii. Uwielbiamy Quadruple, więc gdy dorwaliśmy rok temu beczki po czerwonym winie, wiedzieliśmy, że musimy uwarzyć kolejnego i zaprzyjaźnić go z tym drewnem. Po kilkunastu tygodniach dojrzewania w tanku, ciemnomiedziany koleżka powędrował na 9 miesięcy do beczek i tam zadziała się magia.

A gdy spróbowaliśmy tej magii, wiedzieliśmy: trzeba ją ożenić z daktylami! Oprócz tych suszonych owoców, postanowiliśmy użyć niedocenianego, a niezwykle esencjonalnego i aromatycznego syropu figowego.

Efekt? Palce lizać! Pyszny, deserowy, umiejętnie zbalansowany pomiędzy słodkim początkiem, a wytrawnym finiszem. Bogaty, owocowy, winny. Będą Państwo zadowoleni.

**
POTION #16
Styl: Quadrupel Red Wine Barrel Aged
Moc specjalna: +4 do czekania na wiatr, co rozgoni
Parametry: alk. 11,5% obj. , 25 Plato
Dodatki: suszone daktyle, syrop figowy
Receptura: Tomek i Mateusz
Warzone w: Browar Marysia
Dodał: JP2137 - 2021-03-30 17:50:25

oceny Oceny

Użytkownicy 9 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia9 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
windxore
starstarstarstarstar

2021-09-20 22:23:06
Aromat:
Słodko, syropowo, czuć wyraźnie zarówno figi jak i daktyle, są też nuty miodowe, delikatnie sprawia wrażenie jak domowy, gęsty sok z ciemnych owoców, borówka, aronia.

Faktura / odczucie w ustach:
Piwo bardzo słodkie, wysycenie średnie, dość gęste ale nie do przesady, alkohol dobrze ukryty, dopiero po przełknięciu pojawia się bardzo lekkie wrażenie ocieplenie gardła; piwo przyjemnie pijalne.

Smak:
Na pierwszym planie wychodzą dodane owoce - są daktyle oraz syropowo-słodkie figi. Drugie odczucie to słodkość - cukier i karmel połączone z nutami trochę dzikimi takimi jak kwiaty. Pod koniec robi się delikatnie słodkie i kwaskowe od czarnych owoców leśnych. Finisz trochę przypomina wypicie czerwonego wina, w którym miało leżakować, to znaczy pozostawia taki charakterystyczny posmak wytrawnego wina. Całość świetnie skomponowana i pijalna.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
MJK
starstarstarstarstar

2021-05-27 19:28:18
Bardzo dobre piwo, ciemno czekoladowe w kolorze, z dość skąpą - ale jednak jest - pianą. Daktyle i figi w smaku wyraźnie wyczuwalne a do tego miód i karmel i zero goryczki. Alkohol niewyczuwalny w smaku ale piwo grzeje. Do tego całkiem niezłe wysycenie i pijalność i ogólnie jest fajnie.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Kindi
starstarstarstarstar

2021-03-28 19:22:42
Jak do tej pory piłem wszystkie piwa z serii Potion i ani razu się nie rozczarowałem. Tym razem jest podobnie. Słodko ale bardzo pijalnie. Najpierw figi potem daktyle. Charakter Quadrupla zachowany, do tego posmak wina.... No mega piwo!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.