broVca Summer IPA #2 East Coast IPA
broVca Summer IPA #2 East Coast IPA
broVca Summer IPA #2 East Coast IPA
% alk. 4.1
Blg 12.0
brak koduaddbarcode

Browar Browca to polski browar rzemieślniczy łączący w sobie sztukę piwowarską wraz z permanentną rewolucją. Mieści się w miejscowości Cecele, nieopodal Siemiatycz w województwie Podlaskim. W okresie letnim wypuścił na rynek serię sześciu piw Summer IPA, w których każde z nich to wariacja na temat stylu India Pale Ale.

Summer IPA #2 to piwo jasne w stylu East Coast IPA. Delikatna nuta słodowa otoczona cytrusami, owocami tropikalnymi i nutami żywicznymi.

Dodał: oranjefan - 2017-09-06 13:58:28

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 2
Goście 9 / ilość: 1
średnia7,33 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2017-09-06 21:40:20
Aromat w butelce niezbyt intensywny, w głównej mierze słodowy. Nieco ciężki, pełny a ekstrakt piwa to jedynie 12 blg. Pojawiają się akcenty chmielowe - słodkie owoce. Jednak w połączeniu z natychmiast pojawiającą się nutą słodową tworzą one aromat nieco tytoniowy, herbaciany. W szkle aromat mokrego zboża, słodu, landrynek, troszkę nawet miodu.

Piwo o jasnobursztynowej barwie, ładnej klarowności. Piana obfita, lekko zabarwiona w kremowy odcień, ciemniejsza niżeli ecru. Zbudowana z drobnych i średniej wielkości bąbelków, zbita, gęsta. Opada powoli. Lekko zdobi szkło.

Piwo o adekwatnej pełni i słodyczy do ekstraktu - mało ciała jak na klasyczną AIPE. 12% ekstraktu to jednak poziom pale ale'a, choć ogólnie rzecz biorąc piwo pół-słodkie. Przez to, piwo pije się szybko, a nie za wysoka goryczka tylko potęguje uczucie pijalności. W smaku - słodowość - trochę na sposób mocno przypiekanego spodu od biszkoptowego ciasta, oraz trochę karmelu. Chmiel - raczej jedynie w formie goryczki o średnim stopniu intensywności. Brakuje owocowości, czegoś co powinno w pewnym stopniu charakteryzować East Coast IPA. Tutaj to piwo jest bardzo blisko angielskich india pale ale'i. Nasycenie CO2 też nisko-średnie - typowe dla brytyjskich piw.

Pijalne, słodowe piwo z zaznaczoną goryczką. Brakuje w nim \"ameryki\" i owocowości.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.