BrewDog Zeitgeist
BrewDog Zeitgeist
BrewDog Zeitgeist

Piwo uwarzone przez BrewDoga, browar mieszczący się w mieście Fraserburgh, w jednostce administracyjnej Aberdeenshire, w Szkocji. Zeit Geist to indiosynkratyczny, ciemny lager. Nazwa piwa, pochodzi od nazwy międzynarodowego ruchu społecznego o oddolnym charakterze, dążący do zmian społecznych a przede wszystkim do przejścia z gospodarki monetarnej na gospodarkę opartą na zasobach. Zeitgeist to klasycznie stare piwo, zapomniane arcydzieło, któremu nadaliśmy współczesnego ducha. Trans-kontynentalne, schizofreniczne piwo, w którym połączyliśmy klasycznego czeskiego, czarnego lagera z mocnym uderzeniem amerykańskiego, północno-zachodniego chmielu.

Barwa czarna, nieprzejrzysta. Piana kremowa, głównie drobnopęcherzykowa. Po nalaniu formuje się ponad centymetrowa warstewka, która stosunkowo szybko się dziurawi. Na szkle pozostaję ładne koronki, które są równe, aczkolwiek nietrwałe. Aromat średnio intensywny. Nuty kawowe i kakao w połączeniu z aromatem palonego słodu i oryginalnym aromatem przypominającym zapach lakieru. W smaku subtelna kwaskowość, wyczuwalna kawa i ponownie akcenty palone. Również pojawia się specyficzny posmak kojarzący się z lakierem. Na końcu przyjemna, dobrze zrównoważona goryczka na średnim poziomie. Nasycenie średnio-niskie, odpowiednie.

Składniki: woda, drożdże, słody (Lagerowy, Monachijski, Cara, Czekoladowy), chmiel (Cascade)
Dostępne w butelkach o pojemności 330 ml.
Dodał: Stacher93 - 2014-11-26 13:04:40

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 6
Goście 4 / ilość: 1
średnia6,57 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Kaente
starstarstarstarstar
2015-09-12 15:31:46
Podobnie jak kolega Stacher93 konsumowałem egzemplarz lekko przeterminowany co wyraźnie odczuwałem za sprawą nuty miodowej. Piwo w mojej ocenie jest bardzo wytrawne, sporo nut palonych zarówno w aromacie jak i smaku. Bardzo urzekła mnie piana, może i dość niska (raptem 1 cm) lecz bardzo trwała o kremowej konsystencji oraz beżowej barwie. Smak wyraźnie wytrawny od poczatku do końca bogaty w nuty opiekane czy palone, początek lekko zaakcentowany karmelową słodyczą. Fajne, lecz piłem lepsze ciemne lagery.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-11-27 20:57:24
Ciekawe piwo i dziwnej nazwie i mrocznej etykiecie.Po degustacji okazało się, że było troszkę przeterminowane, jednak nie wpłynęło to moim zdaniem na jego walory smakowe itp.Miało czarną, nieprzejrzystą barwę.Ciężko było stwierdzić klarowność.Piana niewysoka po przelaniu do szkła, w kolorze kremowym.Centymetrowa warstwa natychmiast uległa podziurawieniu, do końca trzymała się jako nieliczne wyspy i obwódka.Na plus wyraźne ślady na szkle, które niestety szybko spływały.Aromat przyjemny, wyraźny, ale nie przesadnie.Kawa, kakao, trochę czekolady i paloności.Najciekawszy w aromacie był ten znany mi ze stoutów rozpuszczalinkowo-lakierowy aromat.Było to coś przyjemnego, dziwnego.Z jednej strony podoba mi się ten zapach, z drugiej nienaturalnie komponuje się z pozostałymi aromatami.W smaku przyjemne i pijalne.Ponownie kawowo-czekoladowe, z odpowiednią kwaskowością dodającą orzeźwienia.Skojarzenia z czekoladą i ponownym specyficznym smaczkiem rozpuszczalnikowo-lakierowym.Na finiszu niezła, odpowiednia palona goryczka.Nasycenie również bez zarzutu, średnio-niskie.Fajne piwo, nie było to coś co mogłoby mnie zachwycić, jednak smakowało mi i chętnie skosztowałbym go po raz kolejny.BrewDog jak zwykle prezentuje się fantastycznie, ogromny plus za styl etykiet.Oczywiście też wielkie ułatwienie dla kolekcjonerów, etykietę bez problemu ściągniemy bez żadnego moczenia czy podgrzewania.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.