BrewDog Punk IPA
BrewDog Punk IPA
BrewDog Punk IPA
% alk. 5.6
IBU 45
brak koduaddbarcode
ulubione: 12

Piwo produkowane przez browar BrewDog w stylu India Pale Ale. Do stworzenia tego trunku posłużyła mieszanka chmieli amerykańskich, nowozelandzkich i słodu Marris Otter. Piwo jest dość wytrawne, Punk IPA ma bardzo ładny zapach i niezbyt mocną goryczkę.

Składniki: słód: Extra Pale; chmiele: Chinook, Ahtanum, Amarillo, Cascade, Simcoe, Nelson Sauvin.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-01-09 09:00:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,58 / ilość: 53
Goście 8,55 / ilość: 29
średnia 7,93/10 / ilość: 82

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
MJK
starstarstarstarstar

2020-05-27 19:39:02
Oczekiwałem fajerwerków a tymczasem to dobre piwo ale bez rewelacji, może dlatego, że jest mało IPAowe. Piana jak to u Brewdoga, nie ma się czego przyczepić, są i drobne pęcherzyki jest i lacing. Kolor dość jasny nawet za jasny. Zapach, i tu pierwsze zaskoczenie, bardziej kwiatowy (róże ?) niż cytrusowy. Smak, zaskoczenie numer dwa, melony i arbuzy, żadnych cytryn, grapefruitów czy pomarańczy. Goryczka niewielka i powierzchowna. Pije się dobrze ale czemu w UK przez wiele miesięcy było najlepiej sprzedającym się piwem kraftowym na prawdę nie wiem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
ArdianK
starstarstarstarstar

2020-02-04 18:30:14
Browar BrewDog jest przekozacki. Wspaniała IPA ze świetnym aromatem i smakiem
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2016-04-12 00:19:57
Moje pierwsze piwo od BrewDoga, oczekiwania miałem zatem spore. Niestety zawód także spory - piwo pachnie przyjemnie, aromat tropikalny, lekko cytrusowy, sporo nierozpoznanych przeze mnie, ciekawych nut. Smak niestety zawodzi najbardziej - piwo bardzo wodniste, płaskie, z wcale nie tak silną goryczką (mi odpowiadała). Bardzo pijalne, sesyjne, ale żeby coś więcej? W smaku poziom raczej przęciętnego rodzimego APA.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-04-12 15:44:38
Barwa: Ciemniejsza słomka/jasne złoto, lekko zamglona.

Piana: Biała, około centymetrowa po przelaniu, drobno oraz średnio pęcherzykowa. Szybko opada do obręczy i skromnych, licznych wysp. Ozdabia ścianki zostawiając na nich koronki, które są niespecjalnie grube i wyraźne, jednak długo utrzymują się na szkle.

Aromat: Słodki i wyraźny. Dojrzałe owoce tropikalne, lekka słodowość, plus nuty ziołowe i żywiczno-leśne.

Smak: Słodycz potem umiarkowana kwaskowość. Delikatne owoce tropikalne łączą się z żywicą. Brak podbudowy słodowej, przez co piwo jest mało treściwe. Goryczka wyraźna, szybko się ujawnia. Ma profil ziołowy, gdzieś w tle pojawiają się też ciekawe akcenty porzeczkowe. Goryczka długo się trzyma, jest bardzo wyrazista i zalegająca.

Nasycenie: Średnio-niskie, odpowiednie.

Komentarz: Tego po tym piwie właśnie się spodziewałem. Kamil_93 pił je dużo wcześniej i mówił, że jak na Brew Doga, to to piwo niczego nie urywa. Zgadzam się z Jego słowami, solidne, mocno goryczkowe, oprócz tej goryczki zbyt wiele się nie dzieje. Nie jestem wcale nim zawiedziony, smakowało mi, bo wiedziałem, że szału nie będzie. Świetna nowa etykieta na grubym papierze z wypukłym drukiem. Zastanawiam się tylko w jaki sposób odkleić ją od butelki.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010