Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.

Bojan Tradycyjne
Bojan Tradycyjne
Bojan Tradycyjne
% alk. 4.8
Blg 12.1
5908254154379addbarcode
ulubione: 6

Piwo uwarzone przez Browar Bojanowo.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Pilzneński, Pszeniczny), chmiele (Marynka, Lubelski)
Dostępne w butelkach zwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-08-14 23:24:50

oceny Oceny

Użytkownicy 6,18 / ilość: 76
Goście 6,21 / ilość: 24
średnia 6,19/10 / ilość: 100

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
VapoRR
starstarstarstarstar

2021-05-04 21:21:49
Piana: z początku średniej objętości, całkiem niezłej jakości. Potem redukuje się większymi bąblami do niskiego pułapu i utrzymuje się tak do końca degustacji. Biała. Bogaty lacing.

Barwa: jasnozłota. Piwo jest zamglone, ale nie ma jakiegoś potężnego osadu.

Aromat: nieco diacetylu i spoconych skarpet, a więc zapewne stary chmiel (kwas izowalerianowy). Jakby w oddali majaczy lesistość/trawa. Poza tym ogólnie fajny profil typu světly ležák.

Smak: bardzo czeski. Jest i tutaj diacetyl, ale nieprzesadny. Ziołowy, żywiczny, lekko jałowcowy. Słodowa podstawa bardzo zbalansowana.

Odczucie w ustach: wysycenie średnie w kierunku niskiego. Może jak na styl nie jest bardzo dobrze, ale mnie odpowiada, piwo nie wypycha żołądka jak zdecydowana większość koncernówek. Goryczka wyraźna, jeśli to klasyczny lager (rzekłbym, że na poziomie nisko-średnim pilsów), ale niezalegająca. Bardzo pijalne, a jednocześnie jak na dwunastkę przystało wystarczająco pełne, ciało jest, i to nie tylko ze względu na diacetyl.

Bardzo fajne piwo \"polsko-czeskie\". Patrząc z punktu sędziowskiego i jak na styl, to zapewne musiałoby oberwać za brak czystego profilu i trochę zbyt niskie wysycenie, ale mnie bardzo odpowiada. To mógłby być śmiało pils moim zdaniem. Smutne, że wiele browarów zbyt odważnie swoje piwa nazywa tym stylem, choć są to zazwyczaj zwykłe eurolagery. Tutaj Bojan podszedł do sprawy protekcjonalnie, albo mnie się doskonała warka przytrafiła. W sumie byłoby to dziwne, bo utlenienia stricte piwa nie ma (zakładam, że skarpety od chmielu), a nie jest ono pierwszej świeżości.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-04-10 14:28:44
Dlaczego nie ma w sklepach, albo pojawia się od czasu do czasu. Czy browar Bojan nie ma większych mocy produkcyjnych czy słabą dystrybucję.
awatar
Gość
awatar
Gość
2021-04-10 14:55:00
Nie ma go w sklepach, bo nikt go nie chce. Ostatni raz Bojan smakował mi dobrych kilka lat temu, potem to już zjazd po równi pochyłej. Ostał się tylko ichni Porter.
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-03-13 20:02:21
Bardzo dobre, delikatne piwo. Krótka data przydatności zawsze na plus.
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-03-10 12:52:50
Skąd ten zmasowany atak na ,,Bojan Tradycyjne,, ? Całkiem dobre piwo, rześkie, z wyraźnym aromatem chmielowym, a jak na lagera to ho ho !
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010