Bojan Pszeniczne z Yuzu
Bojan Pszeniczne z Yuzu
Bojan Pszeniczne z Yuzu
% alk. 4.2
5904208955566addbarcode

Klasyczne Bawarskie piwo pszeniczne w którym dominują aromaty bananów oraz goździkowe przełamaliśmy Japońskim Yuzu, owocem który wniósł lekką kwaskowatość i kwiatowe aromaty.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane, może zawierać naturalny osad drożdżowo-chmielowy.
Składniki: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny pilzneński, sok z Yuzu, chmiel (Marynka, Lubelski), drożdże.

Słodowość 5/10
Kwaśność 6/10
Goryczka 2/10

Chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem i mrozem. Przechowywać w chłodnym miejscu.
Dodał: jamiecope - 2022-06-27 13:30:48

oceny Oceny

Użytkownicy 5,36 / ilość: 11
Goście 0 / ilość: 0
średnia5,36 / ilość: 11

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2022-07-18 03:59:21
Wygląd: mocno zmętnione, ciemno słomkowe, ok piana i lacing
Zapach: wali jak tania oranżada, serio, ktoś tu nawalił tyle aromatu, że zabiło nie tylko weizena (o ile miało jego cechy), ale nawet piwo, to jest zapach jakieś Heleny xD Yuzu jest naprawdę delikatnym owocem, w dodatku milion piw z nim już było, gdyby miało pachnąć tak intensywnie to musieliby go tu włądować pół tanku, na końcu taka nuta plasteliny zdradzająca tanie aromaty do ciasta
Smak: problemem sztucznych aromatów jest to, że bardzo intensywnie pachną, ale na smak przekładają się słabo i tak jest w tym piwie, pewnie trochę tego soku z yuzu (a może syropu o smaku) dodano, bo jest kwaskowe, ma taką nutę cytrynową, ale nijak się ma to do intensywności zapachu. To by była też okazja, by zademonstrował nam się tu weizen, a go tu nie ma. To jest piwo do 25.05.2023. Weizen pity pod termin to porażka, bo własnie tak smakuje, zero nut banana czy goździka, ale to jest świeże piwo, a tu nie ma niczego. Piwo mdłe, no ale 12 odfermentowali do 4,2%, drożdżowe, z nutą plastelinową. Odrzucające. Żeby weizena s********ć to trzeba się postarać, maskowanie tego sokiem i aromatem niczego nie da.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 2, wygląd: 7 )
1 ( smak: 1, zapach: 1, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2022-07-02 20:33:38
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty charakterystyczne dla piw pszenicznych czyli banany, goździki, drożdze, ale też cytrusowy akcent i może trochę zboża...W smaku dużo goździków, bananowa słodycz, finisz lekko cytrusowy, coś tam jest z tego yuzu...słodowość, zadowalająca ilość ciała, kwiatowość, trochę kwaskowości, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Bojanowo, etykieta w żółtej kolorystyce, klimatycznie wykonana graficznie, dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 23.05.2023. Średniej jakości pszenicy z niby ciekawym dodatkiem, ale efekt nie jest powalający. Myślę, że 6 można maksymalnie postawić.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2022-06-26 22:01:12
Dobre pszeniczne piwo w klasycznej etykiecie browaru Bojan. Owoc delikatnie wyczuwalny, co nie psuje głównego charakteru. Słodycz trochę w tle.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Popijamsepiwo
starstarstarstar

2022-06-18 11:10:09
Ładny cyrtusowy zapach i orzeźwiający smak z nutami tego yuzu i pomarańczy. Śmieszny wygląd jak na piwo pszeniczne, troche jak sok pomarańczowy.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.