Bojan Porter Karaibski
Bojan Porter Karaibski
Bojan Porter Karaibski
% alk. 8.5
Blg 24.0
5904208955078addbarcode
ulubione: 5

Bojan Porter Karaibski to nasze trzecie piwo z okazji 140-lecia browaru Bojanowo. Jest to porter który leżakował łącznie 16 miesięcy, natomiast swojego wyjątkowego charakteru nabrał pod koniec leżakowania, kiedy to zasypaliśmy go prażonymi wiórkami kokosa oraz kostkami drewnianymi pozyskanymi z beczek w których leżakowały dwa różne alkohole, rum oraz burbon.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane, może zawierać naturalny osad drożdżowo-chmielowy. Składniki: woda, słód jęczmienny: pilzneński; monachijski; karmelowy; Caramunich II; pszeniczny czekoladowy; chmiele: Marynka, Lubelski, wiórki kokosowe, kostki dębowe z beczek po rumie i burbonie, drożdże
Dodał: lxxMaciekxxl - 2021-09-24 15:03:13

oceny Oceny

Użytkownicy 7,6 / ilość: 30
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia7,66 / ilość: 32

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar

2021-10-13 14:59:50
Absolutnie nieziemski aromat (mocna beczka, cukiereki alkoholowe w mlecznej czekoladzie, wanilia). W smaku dominuje słodycz, dla mnie osobiście piwo jest zbyt męczące. W dodatku aromat powoli zanika pozostawiając wrażenie przesłodzonego kakao z proszku z dodatkiem dobrego rumu.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
Sheggorath
starstarstarstarstar

2021-10-09 01:39:09
Piana kremowa, beżowa, dosyć szybko redukującą się. Z szyjki mocno daje kokosem i tak samo jest po przelaniu do szkła. W barwie niemal czarne, praktycznie nieprzejrzyste pod światło, z ciemnymi rubinowymi refleksami.
Aromat zdominowany przez kokosa - swoją drogą jakiś sztuczny - potem trochę nut drzewnych, czekolada i migdały/marcepan. Trochę jakby nuty piwniczne lub włoszczyzna. Czuć alkohol.
Smak w zasadzie taki sam jak zapach. Mocne wysycenie, palone, jest grzanie w przełyk. Spodziewałem się słodkiego ulepu, ale tak nie jest. Słodycz jest kontrowana palonścią i nutami gorzkiej czekolady.
24 stopnie plato i to czuć w ustach. Ogólnie to taki średni, chociaż nie spodziewałem się przeboju. Bojanowo przyzwyczaiło mnie do takich sobie piw i tutaj nie ma wyjątku. 7/10, raczej jako ciekawostka, niż piwo do powtarzania.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
GENzo
starstarstarstarstar

2021-10-09 00:14:40
Pyszny deserowy porter , z wyraźnymi nutami kokosowymi. Całości dopełniają czekoladowe akcenty i delikatne muśniecie rumu.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2021-10-07 16:30:21
Zdominowany przez nuty kokosowe zarówno w zapachu jak i w smaku. Jednostajne. Umiarkowanie słodkie. kokos robi robotę. Przypomina Ferrero Rocher. Do tego w tle nuty czekolady, kawy i nawet rumu można się doszukać w wyobraźni. Alkohol mega ułożony. Pełne, treściwe. Jednostajne, ale fajne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.