Bojan Pils
Bojan Pils
Bojan Pils
% alk. 5.0
Blg 12.1
5900316528456addbarcode
ulubione: 1

Piwo dolnej fermentacji,która odbywa się w otwartych kadziach. W aromacie nuty słodowe wraz z wyraźnymi akcentamichmielowymi - opis producenta
Dodał: Luki1968 - 2020-07-02 17:59:14

oceny Oceny

Użytkownicy 5,18 / ilość: 28
Goście 9 / ilość: 1
średnia5,31 / ilość: 29

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Grisza44
starstarstarstarstar
2024-05-23 01:55:46
Piwerko z datą 22.02.25
Wygląd: lekko mętne, zamglone. Złote, może ciemnawe złoto. Piana gęsta, drobnopęcherzykowa, stosunkowo szybko opada. Zostaje kożuch i wyraźny pierścień. Lejsing jest, nie za duży, ale obecny.
Aromat: słodki, nieco kukurydziany. Mokry karton. Czuć w tle wytrawność, chmiel. Dość świeży. Słodowość delikatniutko karmelowa, w tle chmielik. Lekko utleniony, stąd skojarzenie z kukurydzą. Ogólnie nie jest tak źle, świeży zapach, ale czuć utlenienie w stylu kukurydzianym. Na drugim planie spokojnie znajdziemy chmiel.
Smak: wysycenie średnio-niskie, za niskie. Przede wszystkim słód, chmiel jest, ale mało intensywny. Dość pełne, ale w nie najlepszy sposób. Podobne w smaku co w zapachu, czuć karmelowość i kukurydzę, goryczka majaczy sobie w tle, jest zbyt niska aby skontrować tę słodycz. Zbyt słodkie ciało, kukurydziano-karmelowe. Goryczka odczuwalna, ale nieprzesadnie intensywna. Łodygowa, nie za przyjemna. Bez historii, nie ma co się rozpisywać, bo za dużych odczuć tutaj nie ma.
Ogółem: Bojan robi wyśmienite portery, ale w pilsy nie umie. Piwo kukurydziane, skontrowane goryczką, ale nie w zadowalający sposób. W zapachu karmelowo-kukurydziane z majaczącym w tle chmielem, w smaku karmelowo-kukurydziane z wyraźniejszą, ale mało intensywną i przyjemną goryczką. Pełne, słabo pijalne ze względu na słodycz. Goryczka utrzymuje się nawet średnio, ale nie zabija smaku słodyczy w ustach. To piwo jest dowodem na to, że dobrego pilsa jest zrobić nawet ciężej niż dobrego portera. Nie polecam. Jakby to był tyski pilsner to bym pochwalił, ale po bojanowie spodziewam się zdecydowanie więcej
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
2022-10-04 20:29:36
Złoty klar z nikczemną pianą. W aromacie znów kwaśność i słód.
Czyżby kolejne ad zlew?
Tak. Nie tak tragicznie jak w Nidźwiedziu I jasnym Pełnym, ale nie ma co się przymuszać.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 7 )
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
Kiszkor2
starstarstarstarstar
2022-05-27 22:58:29
Słód pszeniczny w pilsie? Nie przemawia do mnie ani trochę
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 6 )
awatar
WaldemarS
starstarstarstarstar
2020-09-01 20:30:30
Butelka przeciętna nie wyróżnia się niczym szczególnym pomimo, ze jest grawerowana, już lepiej wypada kapsel. Kolor słomkowy, piana gęsta, ale szybko opadająca bez śladów lacingu. Zapach świeży, kwiatowy, ale nie chmielowy. W smaku czuć goryczkę na początku i długo po przełknięciu i jakby wodniste. Brakuje chmielu, a szkoda. Zawiodłem się i już nie zwrócę uwagi na to piwo. 5/10.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.