Bojan Muscovado
Bojan Muscovado
Bojan Muscovado
% alk. 4.5
Blg 14.0
5908254154140addbarcode
ulubione: 7

Przedstawiamy Wam Bojan Muscovado - ciemne piwo typu Stout z dodatkiem cukru trzcinowego Muscovado. Słodowy, zbożowy aromat łączy się w nim z wyraźną goryczką. Charakterystyczne akcenty dla stylu stout wzbogacone zostały o dodatkową słodycz i zapach Muscovado wraz z delikatną nutą kakaową.
Dodał: Barcelonismo - 2017-11-20 11:13:56

oceny Oceny

Użytkownicy 6,81 / ilość: 64
Goście 7,56 / ilość: 43
średnia 7,11/10 / ilość: 107

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Rizzoli99
starstar

2019-12-12 00:23:47
Pierwszy raz zapach piwa aż tak mocno mnie odtrącił, jest przesadnie aromatycznie słodki. Piwo w smaku również jest zbyt słodkie, czuć nuty kakao i cukier trzcinowy. Kubki smakowe muszą się mocno skupić, by wyczuć jakąkolwiek goryczkę, jest bardzo blada. Ogólnie słaby Stout.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 2, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-11-28 22:37:13
Względnie lekkie i gładkie, trochę może faktycznie bardziej jak lekki ciemny lager niż mocny stout. Jeżeli szukasz złożonego Stouta, a szczególnie RISa to nie to. W zapachu trochę orzeszków, w smaku głownie kakao, może wydawać się słodkie, ale na języku wychodzi trochę wytrawności i nie ma problemu ze zbytnią słodkością, a na daleki koniec zostaje w ustach lekka goryczka. Jest dość oryginalne, ale nie nadzwyczajne. Gdyby podać na festiwalu jako craft to myślę większości by smakowało, ale niekoniecznie by później kupowali butelki w sklepie. W zasadzie to właśnie bardziej takie festiwalowe piwo do spróbowania niż codzienne. fws
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-02-16 23:51:56
Zapach: podejrzany, pachnie trochę aromatem, takim orzechowym/migdałowym, czuć kakao, kawę zbożową
Smak: Podany jest pełny skład, jak w kraftowych, to cenię, ale piwo, jak na taki ogrom składników, podejrzanie smakuje mi jak dunkel lager, smakuje jak strasznie gładki lager, gładkości dodaje mu kakao, czuć jego drobiny na języku, jest takie mączne w fakturze, a co w smaku, bardzo słodkie, już po parametrach spodziewać się można piwa słodkiego, a to zapewne jeszcze dosłodzono. Jest tak słodkie jak imperialny milko stout z Golema, a to przecież piwo lekkie. W smaku w opór kakao, nie żałowana go, naturalnie w związku z tym i gorzka czekolada, trochę kawy zbożowej, odrobina melasy, główną rolę gra jednak cukier.
Nie wiem dla kogo jest to piwo? ?Piwo typu Stout? może sugerować, że to nie jest stout (Van Pur i Jabłonowo na bezczelna od lat sprzedają ciemne lagery jako stouty, patrz Brok i Belfast), ale smakuje podobnie jak stout, a nie smakuje, wierzę, że US-05 mogło dać tak czysty profil. To alternatywa dla Fortuny Czarne lub innego słodkiego, ulepowatego piwa deserowego. Jest też w nim coś podejrzanego, co smakuje jak sztuczny aromat migdałowy.
Jak patrzę na składniki to po prostu szkoda ich było.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-01-15 22:56:27
Mimo różnych komentarzy ja oceniam to piwo powyżej średniej. Z powodu słodyczy jest typowo deserowe. Jeśli chodzi o zapach to przeważają nuty kakaowe i słodycz. W smaku czujemy cukier trzcinowy i ponownie kakao/czekoladę a całość przełamuje miła goryczka. Oczywiście jeśli ktoś szuka tu palonych aromatów i typowego stouta to będzie niesmaczne i płytkie. Mi osobiście smakowało i umiliło wieczór.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010