Bojan APA
Bojan APA
Bojan APA
% alk. 5.0
Blg 12.1
5900316528340addbarcode
ulubione: 2

Piwo uwarzone przez Browar Bojanowo.

Bojan APA to piwo górniej fermentacji chmielone na aromat amerykańskimi chmielami Citra oraz Sabro, obydwa chmiele były dodane zarówno podczas gotowania jak i na zimno. W aromacie odnajdziesz owoce cytrusowe, brzoskwinie oraz białe słodkie owoce, balans pomiędzy słodowością, a goryczką jest przesunięty w stronę goryczki.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (jęczmienny pilzneński, pszeniczny, Cookie), chmiel (Lubelski, Sabro, Citra), drożdże górnej fermentacji (US-05)
Dostępne w butelkach zwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2019-06-17 08:57:28

oceny Oceny

Użytkownicy 6,39 / ilość: 18
Goście 9,71 / ilość: 7
średnia 7,32/10 / ilość: 25

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-03-22 23:18:22
Wygląd: przez chwilę wydawało się ciemno bursztynowym, ale to zasługa drobin (może chmielin), które w nim pływają, piana jak korpolager
Zapach: Łopanie, przecież ono prawie nie pachnie, nachmielenie żenujące, w dodatku czuć delikatnie brzoskwinię, ale trochę tak, jakby dodano jej aromatu ;)
Smak: Pite po Hoptime z Maryensztadtu, który wydawał się słabym piwem, ale to dopiero jest słabość, nie dość, że piwo raczej smakuje jak bezpółciowy lager. Po co chwalić się, że się dodało Sabro, jeżeli w ogóle dodało się łyżeczkę chmielu na kadź? Nachmielenie tego piwa to dowcip, więc nazywanie go APA jest żenujące. Jako piwo, a raczej woda, może służyć do gaszenia pragnienia.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-02-23 19:36:04
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wątpliwej jakości, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, nieprzejrzyste i nieklarowne. W zapachu nuty suszonych owoców, ziołowość, drożdże, dawka karmelu i żywicy, cytrusów brak. W smaku słodkie, karmelowe, suszone bądź wręcz przejrzałe owoce dominują na podniebieniu, goryczka żadna podobnie jak kontra kwaskowa, mało ciała i co dla mnie niewybaczalne w tym stylu cytrusów tutaj nie doświadczymy, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Bojanowo, etykieta całkiem ładnie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 02.09.2020. Po naprawdę niezłej AIPIE spodziewałem się chociaż solidnej APY...No cóż srogi zawód, piwo jest nijakie do kwadratu. Brakuje cytrusów, żywicy, czy choćby krzty goryczki, wodniste w opór. W teście w ciemno na pewno nie odgadłbym stylu... Oj słabo... 4 ode mnie.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Lukaszndm
starstarstarstarstar

2020-02-06 16:48:43
Całkiem przyjemne piwko, piania opada szybko w zapachu czuć cytrusy, w smaku goryczkę która mogła by być odrobinę mocniejsza , ale mimo to piwo pijalne.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-09-17 19:56:19
Drobno-pęcherzykowa piana w kolorze écru. Po krótkiej chwili lekko dziurawiąca się, lecz utrzymująca się. Lacing bardzo ładny, w postaci oblepionej wokół korony. Barwa ciemno-miodowa - zmętniona (w tle mnóstwo mikro drobinek drożdży). W aromacie bardzo słabo jak na APA. Tak naprawdę muszę się wytężyć dobrze by coś tu opisać z charakterystycznych nut American Pale Ale. Jak dla mnie słabo. W smaku również nieco mdłe jak na APA. Nie ma konkretnej pełni i wyrazistości charakterystycznych chmieli amerykańskich odmian. Wszystko przyćmione i lekko wodniste. Zawiodłem się również, ponieważ jak \"Jacelinho\" spodziewałem się czegoś lepszego chociażby po \"Toporku\".
Wysycenie: nisko/średnie (ze wskazaniem na niższe)
Warka do: 25.07.2020/N
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010