Birell Světlý
Birell Světlý
Birell Světlý
Non-alcoholic Lager
% alk. 0.5
brak kodu


Warzone przez browar Plzeňský Prazdroj, w czeskim Pilznie. Jest to piwo bezalkoholowe, warzone przy pomocy specjalnych drożdży, które sprawiają, że zawartość alkoholu w piwie jest minimalna, a smak jest identyczny jak w piwach z normalnym woltażem. W 2008 roku zwyciężyło w prestiżowym konkursie World Beer Cup, w kategorii najlepsze piwo bezalkoholowe na świecie. Barwa słomkowa, klarowna. Zapach bardzo delikatny, głównie słodowy. Piana niska, drobna, dość szybko opada do zera. W smaku lekko goryczkowe z wyczuwalnym słodem. Brak posmaku znanego z piw bez %.
Dodał: Stacher93 - 2014-02-05 08:43:24

Oceny

Użytkownicy 6,06 / ilość: 16
Goście 9,29 / ilość: 14
średnia 7,57/10 / ilość: 30

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Lukasz

2018-05-16 19:47:06
Jak na bezalkoholowe jest bardzo ok. Partia promocyjna z Żabki.
Aromat delikatny, słodowy. Piana wysoka, strzępi sie, ale mimo to trwałość niezła. Gruboziarnista i biała. Goryczka na niesywsokim poziomie, ale podbudowa słodowa dosyć solidna jak na bezalkoholowe. Wysycenie wysokie, odpowiednie. Brak nuty ryżu. Chyba najlepszy bezalkoholowy lager jakiego piłem. Polecam. Pijalność wysoka, co nie znaczy, że smakuje jak woda. Czuć niski ekstrakt, ale to piwo, a nie napój.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )

Gość

2017-06-21 17:52:46
cena w Czechach 2,50 czerwiec 2017

Shinodin

2016-08-02 15:22:10
Piana biała, drobnoziarnista, zaskakująco nawet gęsta i puszysta, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się. Barwa trochę ciemniejsza słomkowa, w miarę przejrzyste i klarowne, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty słodowe, kukurydziane i delikatnie landrynkowe. W smaku oczywiście słodkie, mimo to iż, piwo jest bezalkoholowe ma całkiem wyraźną goryczkę, posmak charakterystyczny dla piw bezalkoholowych wyczuwalny tylko minimalnie, wysycenie na średnio-niskim poziomie, czuć kukurydziane klimaty. Kapsel w niebieskim opakowaniu, etykieta bardzo prosta, nie ma co się rozpisywać. Nie lubię piw bezalkoholowych, odstrasza mnie ich zapach i ten nieprzyjemny posmak. Birell sprowadził te rzeczy do minimum, piwo naprawdę da się wypić, jedno z lepszych bezalkoholowych jakie miałem okazję próbować, mimo wszystko i tak nie jest to moja bajka, 5 z plusikiem z mojej strony powinno być więc sprawiedliwą oceną.
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )

Kaente

2015-08-11 15:57:11
Zaliczyłbym się do grupy ludzi, którzy wolą nie pic wcale piwa aniżeli zadawalać się półśrodkiem w postaci piwa bezalkoholowego. Piwo to pozbawione jest nie tylko alkoholu etylowego lecz pewnej głębi, której nie potrafi bliżej sprecyzować. Po prostu brakuje mi tutaj kropki nad i. Niemniej jednak pomimo fatalnej mydlanej piany i wodnistego smaku Birell smakował mi znacznie bardziej aniżeli Lech Free. Najwiekszy plus to zdecydowana obecność w aromacie i smaku chmielu.
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010