Birbant Muffy
Birbant Muffy
Birbant Muffy
% alk. 6.4
Blg 19.1
5903240620791addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Birbant.
Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.
Skład: woda, słód jęczmienny (pilzneński), pszenica, płatki owsiane, płatki pszeniczne, laktoza, dodatki (borówka amerykańska, kalamondin, wanilia), chmiel Cascade, drożdże London Fog.
Dodał: Barcelonismo - 2020-06-20 12:52:11

oceny Oceny

Użytkownicy 8,88 / ilość: 8
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8,88/10 / ilość: 8

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2020-07-29 21:08:20
Purpurowe, mętne, soczkowe, minimalna piana. W aromacie zdecydowanie dominuje Kalamansi, jest troszkę słodyczy ale zdecydowanie mniej. W smaku na początku kwaskowo - kwaśność od zakwaszonego piwa, calamansi zdecydowanie, borówka a na końcu wypełnia to nuta wanilii. Super zbalansowany, ale wielowątkowy smak. Jeden z lepszych pastry sourow. Pijalność wybitna, wysycenie niskie, odpowiednie. Szacunek.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2020-07-26 17:55:01
Bez dwóch zdań to znakomite piwo!Na szczęście nie szata zdobi piwo,bo wygląd,Muffy ma średni.Kolor piwa,każdy określi po swojemu.Dla mnie to blado fioletowy.Piana lekko różowa,szybko opada do małej obwódki w szkle.Aromat niezwykle aromatyczny.Na pierwszym planie kalamondin? To chyba tak cudnie pachnie?Mocno cytrusowy, limonka,wanilia,bo borówki nie ma.Warto zapamiętać bo pachnie obłędnie! W smaku podobnie.Raczek kwaskowe i o dziwo nie bardzo słodkie.Małe wysycenie powoduje, że pije się lekko i szybko.To jest genialne piwo!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2020-07-25 06:05:39
Soczyście mętne i rózowe. Piany tylko atol.
Wspaniały zapach. Kalamondynka, wanilia, laktoza tworzą orzeźwiającą kompozycję.
W smaku podobnie. Dochodzi laktoza i borówka. Piwo jest gęste, cytrusowo deserowe.
Nie przesłodzone i bardzo pijalne. Na finiszu jest i goryczka. Od chmielu wspomaganego borówką.
Bardzo udane piwo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-06-21 15:32:17
Piana praktycznie żadna różowawa, drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z puszki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, brak trwałego lacingu. Barwa ciemniejsza różowa zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, mocno zmętnione. W zapachu o dziwo nie dominuje borówka, która jest również obecna, ale cytrusowy aromat pochodzący z dodatku kalamondinu, ciut wanilii, lekki mleczny kwasek. W smaku ta kwaśna pomarańcza nadal dominuje i daje przyjemnie orzeźwiający efekt, żeby doszukać się borówki, trzeba się mocno natrudzić, średnia ilość ciała, goryczka zerowa, iluzoryczna mleczność wysycenie na śmiesznie niskim poziomie, z początku myślałem, że nie jest w ogóle wysycone. Pite w wersji puszkowej, gdyż chyba tylko taka występuje, puszeczka w jasno fioletowej kolorystyce, bardzo ładnie i przyjemnie dla oka wykonana graficznie, dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 09.06.2021. Faktycznie taka mufinka w płynie ale zdecydowanie nie borówkowa tylko....jakby to napisać kalamondynowa? Pierwszy raz mam styczność z tym cytrusem i powiem szczerze zarówno aromat jak i smak jest intrygująco ciekawy. Nie przeszkadza mi ani trochę mniejszy wpływ borówki, ale piwo powinno zmienić nazwę na calamandin muffin pastry sour. Jest gładko, pijalnie trochę słodko, ale jednak z kwaskowym, cytrusowym finiszem. Udany wyrób od Birbanta w mojej opinii wart 7 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010