Birbant Imperial Citra
Birbant Imperial Citra
Birbant Imperial Citra
% alk. 7.9
Blg 19.1
5903240620760addbarcode

Dodał: matmul - 2020-06-01 09:25:30

oceny Oceny

Użytkownicy 6,86 / ilość: 7
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6,86/10 / ilość: 7

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-08-01 01:23:22
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty żywiczne, bardzo dużo karmelu, mało natomiast cytrusowych oraz owocowych klimatów, brak alkoholowej woni. W smaku dość treściwe, lecz czuć jedynie karmel i żywicę, brakuje mi oczywistych cytrusowych aromatów citry, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, słaba kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Birbant, etykieta w żółtej kolorystyce, minimalistycznie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 28.05.2021. Pamiętając bardzo udaną pierwszą wersję Imperialnej Citry sięgnąłem po drugą edycję z nową etykietą. Efekt raczej poniżej moich oczekiwań. Mamy tutaj dużo ipowego ciała w postaci karmelu i żywicy, ale bardzo mało wręcz wcale cytrusowych klimatów, czego bardzo mi brakuje. Piwo obniżyło loty, to czuć, fajnie, że pozostała chociaż treściwość, lecz niewiele więcej i za taką jakość mogę zaproponować maksymalnie 7 ze sporym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2020-06-06 22:09:40

W aromacie cytrusy, pomarańcze i grejpfruty, a także leśno świerkowe akcenty. Citra w pigułce.

Delikatnie opalizujące, ciemnozłote, z obfitą, biała i gęstą pianą która bardzo powoli opada i pięknie zdobi szkło.

W smaku słodowe, pół-wytrawne, z grejpfrutowo łodygową goryczką niestety. Odrobinę ściągający i wysuszający finish. Lekko garbnikwe, taniczne.

Piwo pije się lekko, nie czuć alkoholu co w przypadku Double IPA zawsze działa na korzyść piwa.

Flagowe piwo browaru Birbant trafiło do puszek i w praniu wypada bardzo przyzwoicie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-05-31 12:06:29
Barwa ciemne złoto , lekko zmętnione choć nie całkowicie. Piana biała , drobna głównie i troszkę średnich oczek. Jest trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie typowa Citra , owoce cytrusowe , nie ma karmelu , trochę zielone cytrusy coś w tym stylu. Nie ma żadnej cebuli ani innego syfu. Pachnie dobrze ale nie jest to żadna bomba aromatów. Pachnie jak piwa sprzed kilku lat. W smaku niestety nie ma goryczki za bardzo , brakuje również ciała. Nie czuć alko , zupełnie bym nie wiedział że to imperialna ipa. Niski gaz , szybko znika , białe owoce również wyczuwalne w smaku , citra zrobiła swoje jeśli chodzi o cytrusy w tym piwie. Piwo samo w sobie dobre , choć ma wady niestety. Zielona pucha z Birbanta miała lepszą goryczkę i nie było tak wodniste jak to. Szkoda , warka do 30.05.2021
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010