Birbant Dr IPA
Birbant Dr IPA
Birbant Dr IPA
% alk. 6.5
Blg 15.5
IBU 120
5903240620289addbarcode
ulubione: 6

Ciemna, żytnia IPA uwarzona przez kontraktowy browar Birbant w Browarze Zarzecze. Browar Birbant istnieje od roku 2013, piwowarzy wywodzą się z Zielonej Góry. Jarosław Sosnowski to były piwowar zielonogórskiego Hausta, natomiast Krzysztof Kula, to domowy piwowar z dużym doświadczeniem. Na początku piwa z Birbanta warzone były w Witnicy. Z czasem jednak warzenie przeniosło się do Zarzecza. Jarek & Kuli. Połączyła nas chęć poszerzania wiedzy teoretycznej i praktycznego przenoszenia domowych receptur na większą skalę.Mamy coraz większe doświadczenie, ale ciągle staramy się rozwijać i zaskakiwać Was nowymi pomysłami. Inspiracji szukamy zarówno w szalonym świecie piwowarów domowych jak i w dynamicznie rozwijającym piwowarstwie rzemieślniczym na całym świecie. Komponując recepturę stawiamy jednak na indywidualizm i staramy się dostarczać Wam nowych doznań smakowych. DR IPA to oleista struktura, ciemna barwa i solidna goryczka. Ten szalony eksperyment urzeka bogatym aromatem chmielowym, orzechowo-czekoladowym smakiem i wysoką pijalnością. Skład: woda; słody: Pale Ale, monachijski, żytni, czekoladowy, karmelowy; chmiele: Mosaic, Cascade, Citra; drożdże: US-05. Piwo ciemne, górnej fermentacji, niefiltrowane, pasteryzowane. Dostępne w brązowych, bezzwrotnych butelkach o pojemności 0,5l, zamkniętych czarnym kapslem z logiem Birbanta. Zalecana temperatura serwowania: 8-10˚C. Polecane szkło do degustacji: IPA Glass, Etykieta: FLOV. Premiera piwa odbyła się 5 grudnia 2015 roku. Wraz z Dr IPA premierę miały również dwa inne piwa z tego browaru: ABW oraz P.I.S & Love.
Dodał: Dougie_Hooy - 2016-01-28 20:39:04

oceny Oceny

Użytkownicy 7,4 / ilość: 50
Goście 6,38 / ilość: 8
średnia 7,26/10 / ilość: 58

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-11-01 19:10:32
Piana dość niska, drobnoziarnista z pojedynczymi, dużymi pęcherzami, beżowa, jakiś lacing jest.
Barwa zmętniona, ciemnobrązowa.
Zapach - wyraźnie palony, żyto, sosna, trochę cytrusów.
Smak: wysycenie średnie-, wydaje się być nawet niższy z racji oleistości i gęstości piwa, wysoka goryczka, lekko zalega, w smaku mocno palone, żywica, chmiel(mosaic wydaje się być najbardziej wyczuwalny?), kawa, orzechy i cytrusy, bardzo delikatnie karmel i równie minimalna kwaskowa kontra. W końcu coś z naprawdę wysoką, przyjemną goryczką i bogatym smakiem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
piwolog
moderatorstarstarstarstarstar

2019-02-10 18:24:55
Zapach trochę za mało intensywny, ale 120 ibu jest jak najbardziej. Pozycja obowiązkowa dla miłośników goryczki.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 10 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-03-23 23:28:49
Kolor brązowy, zmętniony. Piana écru początkowo obfita, z drobnych i średnich pęcherzyków. Opadając utworzyła lacing i ostała się w minimalnej warstwie na powierzchni.
Aromat intensywny sosnowo-żywiczny, cytrusowy w tle. Słody praktycznie nie istnieją! Po ociepleniu czuć trochę prażonego słonecznika. W smaku jest gęste, jest słodycz od zbóż, trochę kawy i kultowego już prażonego słonecznika. Po chwili wchodzi szlachetna goryczka grejpfrutowo-żywiczna. Poziom nachmielenia jest wysoki do średniego, lekko zalega na języku. Czuć efekt zasypu żytniego ? daje efekt gładkości i pełni.
Wysycenie średnie ? optymalne.
Birbantowa Dark Rye IPA jest intensywne w aromacie i w smaku, ma gęstą konsystencję, zdecydowanie przegięte w kierunku chmielów.
Na uwagę zasługuje ciekawa etykieta w miłych dla oka kolorach. Do tego wyczerpujące info na kontrze w ładnej grafice.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-10-12 10:03:39
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, szczątkowy lacing. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieprzejrzyste i nieklarowne, delikatnie zmętnione. W zapachu nuty cytrusowe, palone intensywne klimaty, ciemna moc i żyto. W smaku nieźle kwaskowe, goryczka mocna, palona, zalegająca na podniebieniu, dobra kontra słodowa, cytrusy nadal obecne, żyto zaznacza swoją obecność cierpkością, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Birbant, etykieta ciekawa, w zielonej kolorystyce, pasuje do klimatu piwa, jest w miarę dobrze opisana. 10.02.2017. Konkretna Dark Rye IPA, treściwa i interesująca smakowo, ciemne aromaty dobrze oddane, goryczka na pewno nie na poziomie 120 IBU, ale daje się we znaki. Birbant kolejny raz na plus, tym razem duży, takie smaki właśnie lubię, na zimny, jesienny wieczór świetne piwo. 8 nie powinno więc być przesadną oceną, dodaję do ulubionych zdecydowanie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010