Birbant ABW
Birbant ABW
Birbant ABW
% alk. 10.5
Blg 24.5
IBU 100
brak koduaddbarcode
ulubione: 7
cena: 9 zł

Długo wyczekiwany American Barley Wine, uwarzony przez kontraktowy browar Birbant w Browarze Zarzecze. Browar Birbant istnieje od roku 2013, piwowarzy wywodzą się z Zielonej Góry. Jarosław Sosnowski to były piwowar zielonogórskiego Hausta, natomiast Krzysztof Kula, to domowy piwowar z dużym doświadczeniem. Na początku piwa z Birbanta warzone były w Witnicy. Z czasem jednak warzenie przeniosło się do Zarzecza.

Jarek & Kuli: połączyła nas chęć poszerzania wiedzy teoretycznej i praktycznego przenoszenia domowych receptur na większą skalę. Mamy coraz większe doświadczenie, ale ciągle staramy się rozwijać i zaskakiwać Was nowymi pomysłami. Inspiracji szukamy zarówno w szalonym świecie piwowarów domowych jak i w dynamicznie rozwijającym piwowarstwie rzemieślniczym na całym świecie. Komponując recepturę stawiamy jednak na indywidualizm i staramy się dostarczać Wam nowych doznań smakowych.

Birbant American Barley Wine - usiądź wygodnie w fotelu albo złap się mocno poręczy. Naprawdę dołożyliśmy chmielu i nawet tak mały kaliber może cię powalić.

Skład: woda; słód: Pale Ale; dodatki: cukier; chmiele: Mosaic, Magnum, Zeus, Simcoe, Centennial, Cascade, Citra; drożdże: US-05.
Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, pasteryzowane.
Zalecana temperatura podawania piwa to przedział 8-10°C.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 330 ml.

Piwo zadebiutowało 5 grudnia 2015 roku wraz z dwoma innymi nowościami z Birbanta - Dr.IPA oraz P.I.S and Love.
Dodał: bartekn - 2016-01-18 09:21:41

oceny Oceny

Użytkownicy 7,35 / ilość: 40
Goście 7,85 / ilość: 13
średnia 7,47/10 / ilość: 53

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-07-06 22:49:49
Wygląd: kolor bursztyn, lekko nieklarowne, ładna drobna piana, ładny lacing.
Zapach: słodko, słodowo, alkoholowo, trochę chmielowo, przy czym dominuje cebula z simcoe
Smak: Niby pełne, ale mogłoby być bardziej ze stosunku ekstraktu do alkoholu, ale o wilku mowa, jest potężnie alkoholowe (termin do 10.2017, więc może warto jeszcze potrzymać), w zasadzie to jest słodkie, trochę karmelowe i alkoholowe z jakimś refleksem chmieli amerykańskich, mdłe, ciężkie i trochę odpychające.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 2, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-03-04 22:22:21
Oko: pomarańczowo-żółty, jasny kolor. Piana ładna, wysoka.
Nos: dominacja aromatów amerykańskich: najpierw żywica i las sosnowy, potem cytrusy i czerwone owoce. Ze szkła nieco inny aromat, bardziej słodko-owocowy oraz ożywczy cytrus.
Smak: lekka słodycz od słodów, ale raczej dominacja amerykańskich nut. Goryczka narasta z każdym łykiem, jest w bardzo dobrym stylu ? nie zalega, żywiczno / cytrusowa / ziołowa stosunkowo krótka, ale zostawia fajny posmak.
Mało ma z BW, raczej imperialna AIPA, ale dobrze się pije.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-02-09 23:42:27
Kolor pomarańczowy, zamglony. Piana jasna z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając pozostawiła minimalny ślad na szkle.
Aromat z butelki - słodowo-chmielowy. W szkle intensywna wręcz perfumeria. Słodkawe nuty karmelkowo-landrynkowe mieszają się z nutami cytrusowymi, ziołowymi oraz kwiatowymi. Niestety po ogrzaniu wyskakuje siarkowy odorek, na szczęście znika.
W smaku jest słodko. Nuty słodowo-zbożowe, z karmelkiem na czele, kontrowane są skutecznie sporą dawką chmielów. Goryczka narasta, objawia się nutami ziołowymi, herbacianymi i żywicznymi.
Wysycenie średnie, alkohol lekko wyczuwalny, głownie poprzez ogrzewanie i szczypanie na podniebieniu.
Piwo pije się dobrze, ale trudno je zakwalifikować jako barley wine. To jakaś hybryda IPA. Pierwsze rozczarowanie browarem Birbant, od którego wymagam tylko bardzo dobrych piw.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2016-10-15 21:02:02
Cena : 9,90
Warka : 09 / 12 / 2016

Barwa:bursztyn ,

Piana: nawet spoko , drobno i średnia , zwarta , jednak szybko się rozmywa do postaci wysepek i połączeń pajęczych między nimi ;

Aromat : z butelki : mocne cytrusy i chmiel ; cytrusy , chmiel , żywica wszystko bardzo intensywne poza tym równie dobrze zauważalne owoce a nawet lekki powiem przyprawowy , nawet trochę taki z jakimś tam korzeniem z Belgi


Smak : lekka słodycz karmelu w połączeniu z delikatną żywicą , cytrus z fajną goryczką , ukryty alkohol w smaku nie wyczuwalny jednak rozgrzewa w przyjemny sposób

Ogólne wrażenia to tak jak bym pil bardziej Imperialną wersje IPA niż ABW ale jak by go nie nazwał to całkiem dobry twór )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010