Bednary Łowickie Polish Stout
Bednary Łowickie Polish Stout
Bednary Łowickie Polish Stout
% alk. 3.5
Blg 12.5
brak koduaddbarcode
cena: 9,5 zł

Łowickie Polish Stout to kolejna ciekawa propozycja od Browaru Bednary. Piwo wręcz czarne, przeciętnie wysycone, piana niezbyt wysoka, karmelowa, delikatna i drobnoziarnista - szybko jednak opada. W zapachu wyczuwalne aromaty kawowe i karmelowe, w smaku dodatkowo paloność i lekka goryczka. Alkoholu nie jest wyczuwalny w smaku. Piwo to jak na Stout jest bardzo pijalne.
Skład: woda, słód, chmiel, drożdże.
Dostępne w butelce o pojemności 500 ml.
Dodał: szulcpatryk0 - 2015-04-03 09:20:39

oceny Oceny

Użytkownicy 6,86 / ilość: 7
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,86 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bartekwts
starstarstarstarstar
2015-06-04 20:17:03
Rewolucja zjada swoje dzieci. Z proponowanych lanych piw degustowałem prawie wszystkie, więc wzrok skierowałem ku lodówce. Tam znajdował Łowickie Polish Stout. Pomyślałem, dlaczego nie. W końcu Kostamera jest jednym z moich ulubionych piw, więc stouta potrafią chłopaki zrobić. W aromacie czekolada oraz nuty piwniczne(!). Na początku nie wiedziałem, co się dzieje. Zasyp w żaden sposób nie wskazuje na obecność takich nut. Trudno może w smaku będzie lepiej pomyślałem. Niestety piwo jest lekko rozwodnione, delikatne, brak w nim ciekawej nuty. Gorycz jest płaska i nie oferuje szczególnych atrakcji. Na plus wygląd, piana była gęsta i zostawiła przyzwoitą koronkę. Mój kolega pił w tym czasie Czarną Wołgę i piwo z Artezana nokautowało Łowickie od pierwszego łyku. Piwo byłoby pewne lepsze, gdyby nie nuta piwniczna w aromacie.
5/10 - 10 zł (Marynka Piwo i Aperitivo)
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-04-29 20:12:50
Barwa: Ciemny brąz, klarowne z nielicznymi ciemno-rubinowymi przebłyskami.

Piana: W kolorze beżowym, zbita, czapowata i gęsta. Wysoka po nalaniu na około cztery centymetry. W powolnym tempie przechodzi w stan ponad centymetrowego kożucha, złożonego z mikroskopijnych pęcherzyków, prawie jak w pianie z azotu. Na szkle za sprawą piany tworzą się grube, niesystematyczne, fantazyjnie porozmieszczane mozajki, które cieszą oczy długo utrzymując się na powierzchni szklanki.

Aromat: Średnio-intensywny, dość słodki. Nuty palonych oraz wędzonych słodów łączą się z karmelem i delikatną, mleczną czekoladą. Aromat jest przyzwoity, ale mało wyrazisty.

Smak: Delikatny i aksamitny. Dużo w nim czuć, poszczególne akcenty są łagodne i nie nachodzą na siebie, a przyjemnie się łączą. Kakao, następnie gorzka czekolada, która przechodzi w mleczną. W smaku jest dużo mniej palonych akcentów niż w aromacie za to występuje całkiem niezła wędzonka, gdzieś w oddali czuć zbożową, mocno słodzoną kawę i majaczący, subtelny karmel. Goryczka nie odgrywa kluczowej roli w piwie, jest nieźle zaznaczona, ale trwa krótko i zakrywa ją słodycz, która zostaje w ustach po przełknięciu.

Nasycenie: Niskie, jak najbardziej odpowiednie.

Komentarz: Fajne, kompletne piwko, jak dla mnie bez wad. Nie mogłem spodziewać się po nim eksplozji smaku i mega wyrazistego aromatu. Niski woltaż, polskie chmiele i wyszedł z tego powiązania pijalny, przyjemny stout. Bardzo ładnie prezentował się w szkle, dzięki trwałe, obfitej pianie i fikuśnych firankach jakie zdobiły mocno szkło. Smak i aromat również na wysokim poziomie. Na duży plus ładna, rzucająca się w oczy, prosta etykieta. Piwo warte polecenia.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
szulcpatryk0
starstarstarstarstar
2014-08-07 11:11:25
Piwo rzeczywiście jest czarne i w ogóle nie przepuszcza światła.
Piłem je z pompy, więc o wysyceniu nie mogę teraz powiedzieć zbyt wiele.
Za to piana - karmelowa, delikatna, drobnoziarnista, niska i szybko opadająca, nie pozostawia śladów na szkle.
W zapachu palone słody, kawa i lekki karmel. W smaku te wrażenia jeszcze bardziej się intensyfikują, dochodzi do nich delikatna goryczka.
Zawartość alkoholu jak w większości stoutów nie jest zbyt wysoka i nie czuć jej podczas picia.
Piwo naprawdę przyjemnie pijalne, jedna z ciekawszych propozycji od Browaru Bednary - polecam.

Cena w łódzkich lokalach: 8,00 zł / 10,00 zł duże (z nalewaka).
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2014-08-09 19:27:24
skoro piłeś "z pompy", jak byłeś wstanie ocenić dokładnie barwę i przepuszczalność światła??
awatar
szulcpatryk0
starstarstarstarstar
2014-08-09 21:04:29
A no tak, że piwo takie jak Polish Stout z pompy tylko podczas nalewania i jakiś czas po nim jest mętne i przypomina "kawę z mlekiem", ale z czasem ta barwa się krystalizuje i piwo ma wyraźny, klarowny, czarny kolor, na tyle ciemny, że w ogóle śwatła nie przepuszcza.
A widziałem też to piwo ze zwyczajnego nalewaka i różnicy w barwie i przejrzystości w porównaniu z tym z pompy po czasie w zasadzie nie było.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.