Bednary Łowickie Pale Ale
Bednary Łowickie Pale Ale
Bednary Łowickie Pale Ale
% alk. 4.7
Blg 12.5
IBU 44
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez Browar Bednary, z miejscowości Bednary, która leży w powiecie łowickim, w gminie Nieborów. Browar Bednary to jedyny browar w regionie łowickim i pierwszy browar rzemieślniczy w Polsce, za realizacją którego stoi jeden piwowar domowy. Łowickie Pale Ale to pierwsze piwo, które Browar Bednary wypuścił na rynek. Pasteryzowane i niefiltrowane piwo górnej fermentacji w stylu American Pale Ale chmielone na zimno. Mocno zaznaczona goryczka na poziomie 44 IBU przy ekstrakcie początkowym 12,5° Plato oraz cytrusowy aromat, który zawdzięczamy amerykańskim i nowozelandzkim chmielom powodują, że piwo ma niesamowitą pijalność. Rekomendowana temperatura serwowania: 10 – 13°C.

Skład bez konkretów: woda, słód, chmiel, drożdże.

Barwa ciemnego bursztynu, zmętniona wyraźnie. Piana biała, drobno-pęcherzykowa, z nielicznymi grubymi pęcherzami. Po nalaniu uformowała się niska warstewka, która błyskawicznie się podziurawiła. Pozostał nierówny pierścień z grubych pęcherzy. Piana zostawia równe, ale niezbyt trwałe i obfite firanki na szkle. Aromat średnio-intensywny. Słodowo-słodki oraz karmelowy, z nieznacznymi nutami owoców tropikalnych i lekkimi ziołami. W smaku delikatne i świeże. Subtelna słodowa słodkość i minimalnie wyczuwalny karmel. Szybko zjawia się średnia, aczkolwiek bezpośrednia goryczka chmielowa, która niezbyt długo się trzyma. Wysycenie na poziomie średnio-niskim, pasuje do stylu.
Dodał: dawid3003 - 2014-12-01 12:49:22

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 16
Goście 6,6 / ilość: 5
średnia6,9 / ilość: 21

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2021-10-06 21:10:51
Znawcy piwa .....goryczki nie czują ,to zrobcie własne piwo ;),piwo jest wyśmienite
awatar
lukas85
starstarstarstarstar
2018-09-28 21:49:00
Smakowo, poza niezłą goryczką niewiele się dzieje, brak sensownej kontry słodowej, ale widocznie taki był zamysł twórcy, bo na etykiecie ,,słód'' jest w skali 1/3. W zapachu też mało wyraziste, trochę słodu pszenicznego i trochę niezidentyfikowane owoce. Piwo wolne od wad produkcji, poprawnie uwarzone, za to plus, ale smakowo trochę zbyt jednowymiarowe..
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2015-03-12 12:55:40
oczywiście jak na wszystkie wyroby łowickiego regionu, design metki odstraszający, turyści pewnie też nie mają ochoty na jego zakup, ja zresztą tez nie kupiłabym tego piwa. Przecież jest mnóstwo wspaniałych projektantów-artystów w Łowiczu (np. Tyber)., piwo odstrasza samym wyglądem
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-11-30 11:47:29
Piłem je tuż po premierze, w niedużej ilości na desce piwnej.Specjalnie mnie nie zachwyciło i szczerze mówiąc zapomniałem o nim.Ostatnio udało mi się je zakupić w wersji butelkowej wraz z Oatmeal Pale Ale.Po wypiciu którejś już z kolei APY w ostatnim czasie, stwierdzam, że ten gatunek trochę mnie znudził.Patrząc na nowofalowe gatunki, APA nie ma zbyt wiele do zaoferowania.Oczywiście to ma być pijalne i sesyjne piwo na codzień, to rozumiem, jednak wolę coś bardziej intensywnego.Interpretacja gatunku przez Bednary wywołała u mnie mieszane uczucia.Aromat nie był rewelacyjny, raczej typowy.Smak za to zaskoczył odczuciem świeżości, ale i szybko pojawiającą się niemało goryczką, która trochę męczyła na koniec.Przyzwoite piwo, jednak bez szału.Ogromny plus za świetną etykietę.Więcej spostrzeżeń z mojej przygody z tym piwem w opisie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.