Bazyliszek PeKiN
Bazyliszek PeKiN
Bazyliszek PeKiN
% alk. 6.2
Blg 14.5
IBU 45
brak koduaddbarcode

IPA z browaru Bazyliszek na chmielu Sorachi Ace z dodatkiem ryżu w zasypie. Otrzymany trunek jest złotego, mętnego koloru. Piana jest średnio obfita, średnio trwała i lekko oblepiająca. Wysycenie dwutlenkiem węgla na niskim poziomie intensywności, nie przeszkadzałoby gdyby było trochę wyższe.
W zapachu mamy trochę nut zbożowych, trochę nut chmielowych (typowe dla tego chmielu cebulowe nuty, do tego trochę mydlanych aromatów), pojawia się też nieduży, ale wyczuwalny koci mocz. Piwo pachnie nieprzyjemnie i po prostu słabo.
Dodał: jando - 2015-05-15 14:12:29

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 7
Goście 8 / ilość: 2
średnia7,22 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2017-06-17 21:26:26
Aromat charakterystyczny. Bałem się że Sorachi Ace nie będzie wyczuwalny bo poza nim została jeszcze użyta cała gama chmieli (Amarillo, CTZ, Junga, Simcoe, Centennial) ale ewidentnie chmiel z Japonii gra tutaj pierwsze skrzypce. Aromat słodki, z wyczuwalnym kokosem i owocami, ale również z nutą o której ostatnio się dowiedziałem czerpiąc informację na temat tego chmielu. Mianowicie - koperek. Intensywny, mocno koperkowo ziołowy zapach przeplatający się ze słodkimi owocowo kokosowymi akcentami. Ciekawe, nietuzinkowe.

Piwo o złotej barwie i delikatnej opalizacji. Piana niezbyt obfita, szybko opadająca i niezbyt gęsta. Zbudowana z drobnych bąbelków opada jednak szybko do cieniutkiego kożuszka. Piwo wyglądem przypomina typowego lagerka.

W smaku podobnie jak w aromacie. Sorachi Ace znów gra pierwsze skrzypce. Mizeria. Ale nie, piwo nie jest słabe. Po prostu przywodzi nieco na myśl smak mizerii z duża ilością koperku. Piwo wytrawne, dość pełne, ale nut karmelowych pomimo użycia tego typu słodów nie ma. Słodowość jedynie delikatnie zaznaczona w chlebowy i lekko kwaskowaty sposób. Goryczka średnio-wysoka na sposób leśno sosnowy. W podobnym charakterze pojawia się też aftertaste. Długi, lekko gorzkawy, żywiczny.

Bazyliszek debiutuje u mnie. Debiut jak najbardziej udany.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.