Břeclav Kanec 13° Nachmelená Za Studena
Břeclav Kanec 13° Nachmelená Za Studena
Břeclav Kanec 13° Nachmelená Za Studena
% alk. 5.2
Blg 13.0
8594173470507addbarcode

Piwo speciální (czyli w czeskiej nomenklaturze powyżej 12 Plato, silné pivo, w tym przypadku světlé) warzone przez Zámecký pivovar Břeclav.
13° Nachmelená Za Studena - znaczy po prostu 13 chmielona na zimno i tym się różni od większości piw speciální, czyli specjalnych, w których ma grać pełnia, słodowość, że to gra chmielem. Jak na Czechów dosyć odważnie chmielone, bo poza klasycznym Żateckim jeszcze amerykańską Citrą oraz nowofalowym czeskim chmielem Vital. Producent nazywa je India Pale Lager.
Dodał: nietzsche - 2019-11-28 12:26:50

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,5 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-06-28 02:10:59
Tym razem trafił się egzemplarz bez chmielowości, natomiast wciąż ze zbyt niską pełnią na 13 (mniej pełne od 12, a nawet od 11) z zalegającą goryczką
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-11-27 23:20:24
Wygląd: barwa jasno bursztynowa, ładna piana, bardzo ładny lacing
Zapach: bardzo chmielowy, korzenne nuty żateckiego, a do tego mocna cytrusowość z Citry, ananas z puszki, sporo słodkich owoców jagodowych, jasnych i czerwonych, jakaś melisa? Do tego herbata czarna i nuta ciasteczkowa, czeska
Smak: Nie wiem, co tam się w Brzecławiu pozmieniało, ale w tym roku mam sporo zastrzeżeń do pełni ich piw, również tu, 13 którą smakuje najwyżej jak czeska 12, za to nachmielenie jest mega, a goryczka kładzie sporo naszych AIPA na łopatki, inna sprawa, że goryczka zalegająca, niezbyt fajna. Chmielowość mocno cytrusowa, ale są i inne owoce tropikalne, choć więcej swojskich, w smaku raczej jasnych, znów ta melisa i nawet mięta, ewidentnie jest tu mięta, może odrobina szałwi, a to wszystko w naprawdę fajnie ułożonym lagerze w stylu czeskim, czyli z nutami herbatnikowymi. Zastrzeżenia to ta pełnia przy 13 i ta zalegająca goryczka, tak to byłoby super.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.