Ayinger Jahrhundert Bier
Ayinger Jahrhundert Bier
Ayinger Jahrhundert Bier
% alk. 5.5
Blg 13.0
4104170022209addbarcode
ulubione: 1

Ayinger Jahrhundert Bier to jasne piwo eksportowe. Zdobywca brązowgo (2017) medalu w “European Beer Star”
Dodał: Damcio88 - 2019-11-21 11:32:55

oceny Oceny

Użytkownicy 7,13 / ilość: 8
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,13 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ezavv
starstarstarstarstar
2024-03-24 16:45:36
Dortmunder w swoim stylu
awatar
weizenfan
starstarstarstarstar
2023-11-11 13:48:30
Butelka: ciemnozielona etykieta i krawatka, na froncie logo browaru w Aying, estetyka trochę jakby ten herb ktoś w Paincie robił. Piwo eksportowe, więc chyba dortmunder. Skład ogólny, ekstraktu brak. Chronione pochodzenie geograficzne. Kapsel z logiem browaru, bez nazwy.
Aromat: w butelce całkiem solidna, miodowo-kwiatowa baza, trochę drożdżowości, słodowości, lekko trawiasty. W szkle jeszcze więcej słodkości, takie trochę owoce, trochę świeże kwiaty, siano, lekki miód, powiew wiosny w listopadowe popołudnie.
Kolor: jasny, słomkowy, piwo jest bardzo leciutko zmętnione.
Piana: bardzo wysoka, śnieżnobiała, obfita, zbija się w kożuch, opada wolno.
Smak: w pierwszym odczuciu tak gładziutkie, że aż chce się pić. Piwo jest mocno słodowe, w typie lekkiego jasnego chleba, jest też trochę biszkoptu. Czuć lekką mineralność, są tu takie nietypowe nutki goryczkowe chyba w typie siarkowym. Przy przytrzymaniu na języku wychodzi lekki miód, kwiaty, trochę siana, bardzo przyjemna, orzeźwiająca mieszanka smaków. Na początku goryczka była praktycznie niewyczuwalna, z czasem ten finisz trochę się zbudował - jest w miarę długi, raczej ziołowy niż kwiatowy, przyjemny, lekko mineralny. Wysycenie średnie, w granicach do niskiego. Na początku napisałbym, że pijalność jest bardzo wysoka, ale z czasem jednak ta goryczka sprawiła, że piwo jest bardziej degustacyjne. Sesyjność bardzo wysoka.
Ogólna ocena: taki pół helles, pół dortmunder. Nie wiem czy kiedykolwiek piłem coś podobnego. Pyszne piwo.
Kupione: 23.10.2023, sklep Impuls, cena: 13.49zł, data ważności: 13.01.2024.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2021-02-25 02:11:00
WYgląd: bardzo jasna słomkowa barwa, ale jeśli to dortmunder to ok, ładna tez piana, tzn mieszana, ale spora, trwała, pozostawiająca obrączkowy lacing
Zapach: słodowy, chmielowy, kwiatowo nietypowy, jak na Niemca, z taką nutą siana - czysty
Smak: szczerze, po piwie tak jasnym, o tych parametrach, spodziewałem się wytrawnego hellesa, a to piwo jest słodkawe, pełne, świetnie ułożone, fajna goryczka, delikatna chmielowość i to niecodzienna, jest sporo kwiatów, jest lekki melon, jest słonecznik może nawet taka nuta miodu słonecznikowego, odrobina karmelu, ale też i odrobina słoności. Piwo niesamowicie gładkie, mogłoby być wzorcem gładkości piwa z Serves ;) Jest tu delikatna chlebowość (chodzi o jasne pieczywo) przechodząca w krakersa. Niesamowicie ułożone piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2021-02-12 18:38:09
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza słomkowa, ładnie klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty słodowe, zbożowe akcenty, chlebek i lekka łodygowość w tle. W smaku mocno słodowe, dużo zbożowych aromatów, gładka faktura, chlebek i zioła, goryczka lekko zalegająca, subtelna kontra kwaskowa, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel ciekawie wykonany graficznie, etykieta w klasycznym stylu. Warka 10.2021. Solidny dortmunder, lekki, orzeźwiający i świeży. Udany przedstawiciel stylu, niemiecka jakość nie zawodzi. Ode mnie mocna 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.