Artezan Samiec Alfa Bourbon Barrel Aged
Artezan Samiec Alfa Bourbon Barrel Aged
Artezan Samiec Alfa Bourbon Barrel Aged
% alk. 11.0
Blg 27.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 8

Imperialny Stout leżakowany w beczkach po Bourbonie, uwarzony przez Browar Artezan z miejscowości Błonie, niedaleko Warszawy. Jest to browar istniejący od 2012 roku, został założony przez Dariusza Doroszkiewicza, Jacka Materskiego i Piotra Wypycha. Trzej Panowie od podstaw założyli najmniejszy w Polsce browar, który mieścił się w Natolinie, w budynku dawnej wytwórni wędlin. Pod koniec 2014 roku browar w Natolinie został sprzedany, od tej chwili warzy tam Bazyliszek. Artezan natomiast przeniósł się do nowoczesnego i dużo większego browaru w Błoniach, który również zbudowano od podstaw. Dzięki temu piwa z Artezana od jakiegoś czasu dostępne są w butelkach.Pierwszy browar rzemieślniczy, zbudowany według własnego pomysłu przez trzech piwowarów domowych. Warzymy od 2012 roku na stopniowo modernizowanym sprzęcie. Dosyć szybko osiągnęliśmy maksimum naszych możliwości. Nie było się nad czym zastanawiać, podjęliśmy więc decyzję o budowie nowszego, większego browaru, mając już świadomość i doświadczenie co chcemy osiągnąć. W marcu 2015 roku zaczęliśmy warzyć w Błoniu niedaleko Warszawy. Oto druga fala piwnej rewolucji! Ciągle doskonalimy kunszt piwowarski wprowadzając nowe pomysły i produkując zaskakujące, niesztampowe piwa. Nie znosimy piw wadliwych, marnych i źle uwarzonych, dlatego przykładamy dużo energii aby warzyć piwo: ciekawe, dopracowane i technicznie nienaganne. Artezan warząc jeszcze w Natolinie uwarzył Samca Alfa, tamto piwo różniło się od tej wersji niższym ekstraktem oraz zawartością alkoholu. Samiec Alfa z Natolina był leżakowany z płatkami dębowymi z beczki po Bourbonie. Samiec Alfa - piwo niefiltrowane i niepasteryzowane. Skład: woda, słód jęczmienny, płatki owsiane, chmiel, drożdże. Piwo dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 0,33l, zamkniętej białym, firmowym kapslem browaru Artezan. Premiera tego piwa odbyła się na Warszawskim Festiwalu Piwa - 15 października 2015 roku.
Dodał: stacher93 - 2016-01-03 14:04:26

oceny Oceny

Użytkownicy 8,88 / ilość: 16
Goście 7,26 / ilość: 23
średnia 7,92/10 / ilość: 39

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-03-04 22:53:38
Samiec Alfa 2016
Kolor ciemno brunatny, prawie czarny, ładna ciemna piana, widać, że gęste już przy nalewaniu. W zapachu słodko z jednej strony, kokos, jakiś deser kawowo-czekoladowy, z drugiej strony mocny sos sojowy, więc dłużej go trzymać nie było sensu. W smaku jest słodko, jest pełne, wyklejające, czekoladowe, trochę kawowe, z jakimiś akcentami porto i rodzynki, odrobina lukrecji, sporo sosu sojowego, dużo kokosa, Bourbona. Pytanie, czy było warte swojej ceny i zachodu żeby je zdobyć. Nie było, można bez większego zachodu kupić risa lub porter bourbon barrel aged tej samej klasy lub lepsze już za 20 zł
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
vixakrokodyl
starstar

2018-01-20 15:41:42
Smak bardzo bogaty, wielowątkowy, zawiera różne skrajne nuty smakowe, ale tez przez to jak dla mnie trochę przekombinowane.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-04-27 09:43:55
Niedobre piwo. Brak goryczki. Dziwny słodkawo-owocowo-kakaowy smak. To ja już wolę oranżadę lub sok oczywiście trochę wzmocniony. Piwo MUSI być gorzkie!
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-03-06 15:16:42
Piwo po otwarciu aromatem nie zachwyciło, pachniało jak nędzny spiryt, bardzo zawodzi, ale smak już wszystko wynagradza. Piwo jest bardzo gęste, oleiste, ciężkie w ustach, nieprzejrzyście czarne, lekka piana, trochę jak czarna kawa. W smaku kawowe, kakaowe, pralinowe, smak długo się w ustach smak utrzymuje, przyjemnie rozgrzewa, nie szczypiąc. Zasługuje na swoje oceny, pije się długo, przyjemnie, smak pozostaje na długo, a wygląda fenomenalnie, tylko ten zapach to nie jakiś szlachetny alkohol, a tani spiryt przykrywający te ciemne aromaty.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 7, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010