Artezan Samiec Alfa 2020 Good Coffee Colombia Pablo Andres Guerrero Bourbon Barell Aged
Artezan Samiec Alfa 2020 Good Coffee Colombia Pablo Andres Guerrero Bourbon Barell Aged
Artezan Samiec Alfa 2020 Good Coffee Colombia Pablo Andres Guerrero Bourbon Barell Aged

Wersja specjalna legendarnego imperialnego stoutu przygotowana z Good Coffee warszawską palarnią kawy. Wspólnie wybraliśmy ziarna z Kolumbii o słodkim, bananowym aromacie, które zostały dodane do piwa tuż przed rozlewem.
Dodał: Shinodin - 2021-04-14 18:14:35

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia8 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2021-04-10 19:02:35
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dziurawiąca się dość szybko po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, następstwem czego brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty palone, prażone akcenty, wyraźny kawowy klimat, czekolada, orzechy, a do tego kokos z beczki po bourbonie, wanilia, lukrecja, profil jak dla mnie deserowy. W smaku dużo karmelu i kokosa, bardzo gęsta i oleista faktura, świetnie zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, dobrej jakości kawa oraz lukrecja, goryczka adekwatna do stylu, subtelna kontra kwaskowa, orzechy włoskie, prażoność, duża ilość ciemnego ciała, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Artezan, etykieta jak większość od tego browaru wykonana graficznie, dobrze choć nie wyczerpująco opisana. Warka 09.04.2021. Leżakowane ponad rok, degustowane dzień po terminie przydatności. Mój pierwszy kontakt z Samcem Alfa i powiem szczerze nie spodziewałem się aż tak deserowego profilu, jest bardzo słodko, karmelowo, kawowo, słodycz podbija jeszcze lukrecja oraz kokos z wanilią pochodzący z leżakowania bo beczce z bourbona. Dobrej jakości kawa nadaje fajnego palonego, czy wręcz prażonego efektu, beczka obecna, ale jest chyba trochę za słodko... Czy warte swojej bardzo wygórowanej ceny? Miałbym małe obiekcje... Oczywiście jest to świetny jakościowo imperialny stout, ale chyba trochę za bardzo wszedł hype... 8 ode mnie, bo na tyle zdecydowanie zasługuje, aczkolwiek dodam mały minusik za stosunek jakości do ceny, jak na moje kubki smakowe zbyt deserowy profil.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.