Artezan Czarna Wołga
Artezan Czarna Wołga
Artezan Czarna Wołga
% alk. 5.5
Blg 14.0
IBU 30
5904730574020addbarcode
ulubione: 20

Uwarzone przez Browar Artezan, który od niedawna warzy w swoim nowym browarze z miejscowości Błonie,z województwa mazowieckiego. W roku 2012 Browar Artezan w Natolinie otwarli Dariusz Doroszkiewicz, Jacek Materski i Piotr Wypych, trzej pasjonaci, którzy stworzyli jeden z najmniejszych browarów przemysłowych w Polsce. Co ciekawe był to pierwszy od podstaw założony browar w Polsce przez hobbystów, którzy w budynku dawnej hurtowni wędlin stworzyli warunki do działania małego browaru. Na przełomie roku 2014 i 2015 browar w Natolinie został sprzedany, nowym właścicielem i gospodarzem będzie dotychczas kontraktowy browar Bazyliszek. W Błoniach Artezan zbudował od podstaw nowy i dużo nowocześniejszy browar. Dzięki temu od kwietnia można cieszyć się piwami z Artezana w wersji butelkowej, z Natolina wychodziły praktycznie tylko kegi, z niewielkimi wyjątkami jak Château czy początkowo Pacific. Czarna Wołga, to aksamitne piwo, koloru czarnego utrzymane w stylu stoutu owsianego. Charakteryzuje się sporą treściwością oraz intensywnym smakiem i aromatem. Dominują nuty kawowe i czekoladowe. Wyczuwalny jest ponadto wyraźny akcent orzechowy i zdecydowany goryczkowy posmak.
Dodał: Kizior - 2014-06-02 11:58:21

oceny Oceny

Użytkownicy 7,48 / ilość: 112
Goście 7,95 / ilość: 21
średnia 7,56/10 / ilość: 133

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2021-04-04 20:05:34
Przegrywa w bezpośrednim starciu z Darkness My Friend Oat Stout z Maryensztadt, które wypiłem chwilkę wcześniej. Wołga ma więcej ciała, ale jest też ostrzejsza. Ciężko ty wyczuć goryczkę z chmielu, wszystko co się dzieje idzie ze słodu, a to trochę niedobrze. Mam wrażenie jakby Wołga była też bardziej nasycona, na pewno jest nieco głębsza, ale brak jej tej aksamitności co DMF. Dwa takie same style, a jednak coś się rożni. To chyba dobrze, co? :)
awatar
GENzo
starstarstarstarstar

2021-04-02 21:25:31
Trochę średnio jak na Artezana...Piwo bardzo wodniste o jednowymiarowym smaku , bo poza gorzką czekoladą nie znajdziemy tu nic innego.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
ArdianK
starstarstarstarstar

2021-03-31 21:23:28
Dobry, goryczkowy stout, aczkolwiek spodziewałem się czegoś więcej. Aromat niezbyt wyrazisty. W smaku na początku woda, a potem goryczka i lekki orzech. Poprawny stout.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-03-06 15:00:44
Jest to bodaj najlepiej wyleżakowane piwo jakie piłem. Data do 16.12.2019, a więc grubo ponad rok po dacie. Ciekaw jestem jak czas wpłynął na piwo. Piwo mocno syczy, ale nie wyleciało z butelki. Czuć kawę i paloność. Taka surowa kawa. Piana średnia, ale syczy, szybko się dziurawi i znika. Barwa czarna, wręcz nieprzejrzysta. W szkle mocna paloność i kawa. Piwo cały czas pracuje, to nie zapowiada niczego dobrego. Piwo bardzo mocno wysycone. Nie wiem skąd to wysycenie, ale widać czas nie dobrze wpłynął. Ciało słabe. Piwo dość gładkie. Wkońcu są tu dodane płatki owsiane i czuć to. W smaku mocna kawa. Też czekolada, ale mniej wyczuwalna. Jest to Stout dość wytrawny. Szkoda, bo to wysycenie mocno psuje odbiór piwa. Generalnie jest smaczne, ale to musowanie drażni. Goryczka niska, ale delikatnie zaznaczona. Takie wodniste, ale mocna kawa.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010