Artezan A Koko To Obchodzi?
Artezan A Koko To Obchodzi?
Artezan A Koko To Obchodzi?
Oatmeal Stout with Coconut
% alk. 5.5
Blg 14.5
brak kodu


Piwo A Koko To Obchodzi? w stylu Owsiany Stout warzony z dodatkiem płatków owsianych i prażonych płatków kokosowych.

Składniki: woda, słód jęczmienny, płatki owsiane, płatki kokosowe, chmiel, drożdże.
Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, niepasteryzowane.
Dodał: Barcelonismo - 2017-01-10 22:15:11

Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 10
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6/10 / ilość: 10

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


prisoner

2017-01-26 23:20:13
Duże wysycenie, smak bardzo mocnej gorzkiej czekolady, natomiast smaku kokosa nie wyczuwam, szkoda
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 7 )

oranjefan

2017-01-17 22:39:20
Kokosa w aromacie nie wyczuwam, a jestem wielkim fanem tego owocu, szkoda. Nie mniej jednak aromat w butelce bardzo przyjemny. Słodki, pół-pełny, mocno czekoladowy z delikatnymi nutami palonymi i kawowymi w tle. Nieco też kakao, marcepanu. Aromat godny nie jednego RISa.
W szkle jest o wiele więcej kawy i o wiele mniej słodyczy. Nieco aromat zubożał, choć po mocnym ogrzaniu w tle można się doszukać nut kokosowych.

Piwo lekko zmętnione, ciemnobrązowe. W szkle wydaje się być czarne ale pod światło widać wyraźnie że jest ono w kolorze bardzo ciemnego brązu. Piany kompletnie brak. Zero. Na powierzchni na dodatek widać tłuste plamy tj. jak można się domyśleć pozostałości po dodaniu płatków kokosowych.

Piwo mocno nasycone, co kompletnie nie pasuje do stout'u. Musowanie dwutlenku węgla czuć na języku, co tylko potęguje kwaskowaty posmak wynikający z użycia ciemnych, palonych słodów. Co w smaku? Pustawo, wodniście, wytrawnie. Kokosa znów ni hu hu. Dominują posmaki palone, kawowe, kwaskowate. Jest wytrawnie, z niską słodową pełnia. Goryczka również niespecjalnie zaznaczona, oceniłbym ją jako niską. Aftertaste kwaskowaty, kawowy.
Słabe piwo. Przegazowane jak na styl, puste, a dodatek kokosa niezauważalny. Więcej kokosa mogła uzyskać Piwoteka z chmielu Sorachi Ace w Single Hop IPA. Wiadomo, w piwie ciemnym nie byłby on tak wyczuwalny. Nie mniej jednak bardzo słabe piwo jak na Artezan. Cenia się jak za zboże, a oferują nierzadko słabe piwa. Niczym Doktorzy.
Oceny tego użytkownika: 4 ( smak: 4, zapach: 7, wygląd: 4 )

adamnaw

2017-01-08 20:04:05
Powiem tak. To piwo nie ma praktycznie ciała i nie ma to jak przegazowany stout a ten jest zbyt wysoko wysycony. W aromacie wyczuwalna kawa, gorzka czekolada i może gdzieś na końcu w tle jest ten kokos. W smaku tego kokosa uświadczymy równie mało co w aromacie. Daje 5 ponieważ szału nie ma i troszkę się zawiodłem.
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 8 )

Ravnarr

2017-01-01 21:03:50
W aromacie mocna czekolada, szczypta wanilii, nieco kokosa. Wychodzi on dopiero w smaku. Piwo smakuje dokładnie jak baton Bounty. Mogło by być ciut mniej wysycone i mieć trochę więcej ciała. Przy wszystkich swoich zaletach jest nieco zbyt wodniste.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010