Amber Po Godzinach Rabarbeer
Amber Po Godzinach Rabarbeer
Amber Po Godzinach Rabarbeer
% alk. 4.5
Blg 12.1
5906591002261addbarcode

Piwo uwarzone przez Browar Amber z Bielkówka (niedaleko Gdańska). Jest to piętnaste piwo z serii Po Godzinach. Piwa z tej kolekcji warzone są tylko raz i sprzedawane w limitowanej edycji.

Co tym razem? Trochę tradycji, bo za tym przepadamy. A z okazji ciepłych dni dorzucamy pełne orzeźwienie dzięki dodaniu naturalnego soku z rabarbaru. Ekstra, nie?
Piętnasta premiera w serii Po Godzinach to pójście w kierunku klasyki z odrobiną szaleństwa. Tutaj mamy wolną rękę, jeśli chodzi o stosowanie w procesie warzenia nietypowych dodatków. Bo co by się stało, gdyby dobrze znanego pszeniczniaka wzbogacić o coś szczególnego? My też się zastanawialiśmy.
Dlatego uwarzyliśmy jeden z najstarszych stylów piwa – Hefeweizen. W aromacie wyczuwalne więc są klasyczne nuty dojrzałych bananów i goździków, które balansuje goryczka. Kolor jasny, słomkowy. I co do tego?
Z okazji ciepłych dni dodaliśmy do tego piwa naturalny sok z rabarbaru. Dzięki temu piwo jest kwaskowate i rześkie oraz zyskało dodatkowy aromat. Połączenie doskonałe na zbliżające się lato!
RABARBEER uwarzyliśmy w limitowanej ilości 100 hektolitrów. Piwo jest dostępne wyłącznie w sklepach sieci Carrefour na terenie całej Polski.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda z własnych ujęć głębinowych, sok rabarbarowy (NFC), słody (pszeniczny, jęczmienny), chmiel aromatyczny, drożdże górnej fermentacji z własnej stacji propagacji
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2019-05-23 08:22:34

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 14
Goście 8 / ilość: 1
średnia 6,13/10 / ilość: 15

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-06-27 11:25:11
Barwa typowa dla stylu , słomkowa , zmętniona z wysoką pianą która jest drobna i zostawia jako taki lacing. Wygląda mega apetycznie. W aromacie czuć rabarbar , banan i delikatnie goździki i drożdże. Fajny aromat , nie mam uwag większych. Stylowo zdecydowanie i przyjemnie. W smaku dobry weizen , jest rabarbar , wysoko nagazowany , rześkie , słodycz z owocu dodana. Idealne piwo na taką pogodę , nie jest wodnisty , dobre piwo , nie spodziewałem się. Warka do 13.11.2019
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-06-04 23:37:39
Wygląd: Blada słomka, spore zmętnienie, piana obfita, niewielki lacing
Zapach: ktoś początkowo puścił plotę, że to będzie witbier i to jeszcze byłoby ok, ale robienie weizena (którego się ma w regularnej ofercie) z rabarbarem i nazywanie tego "twórczym" zakrawa trochę na kpinę, ale ok. Jeżeli tu jest coś z weizena to taka daleka kaszka bananowa, a goździk, jeśli już, to stomatologiczny, pachnie po prostu pszenicą, zbożem, jest zbożowe w opór, świeżym ciastem, mąką (zresztą Pszeniczniak Amber też pachnie podobnie i nie przypomina bawarskich piw pszenicznych), do tego dalekie nuty agrestowe, zapewne od rabarbaru ;)
Smak:NIe wiem czy ten rabarbar go tak nie wyjałowił, 4,5 z 12 powinno dawać dosyć pełnego weizena, a tu woda, wodniste, mączne, odrobinę chlebowe, w smaku to już nie ma żadnych nut weizenowych, jest dużo kwasku od rabarbaru, ale ten jakiegoś aromatu poza kwasem nie wniósł. Od lat patrzę jak nieumiejętnie i siermieżnie AMber goni za kraftem, pomysły są żadne, nijakie lub posrane, ale to piwo jest po prostu marne. O niebo albo dwa jest już lepszy ten podstawowy Pszeniczniak Ambera, za którym też zbytnio nie przepadam
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-05-28 06:48:13
Piana biała drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty pszeniczne, goździki, drożdże, banany, na drugim planie również akcenty rabarbarowe. W smaku rabarbar i jego kwaskowość wysuwają się już na czoło, dalej na finiszu goździki wraz z bananami, goryczka adekwatna do stylu, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Amber z serii po godzinach, etykieta w kolorystycznym misz maszu, w miarę, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 13.11.2019. Hefeweizen i sok z rabarbaru? Sam nie wiem... raczej średni pomysł. Kwaskowość rabarbaru gryzie się z goździkowym i bananowym aromatem słodów pszenicznych. Jakiś efekt orzeźwienia występuje... ale w mojej opinii nie jest to zbyt udany wyrób z serii po godzinach. Mogę zaproponować maksymalnie 6 ze sporym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010