Amber Po Godzinach Double IPA
Amber Po Godzinach Double IPA
Amber Po Godzinach Double IPA
% alk. 7.5
Blg 18.1
5906591002230addbarcode
ulubione: 5

Piwo uwarzone przez Browar Amber z Bielkówka (niedaleko Gdańska). Jest to czternaste piwo z serii Po Godzinach. Piwa z tej kolekcji warzone są tylko raz i sprzedawane w limitowanej edycji w ilości 200 hektolitrów (40 000 sztuk). Premiera Double IPA odbyła się w dniu Świętego Patryka - 17 marca 2019 roku.

6 odmian chmieli amerykańskich i angielskich. India Pale Ale podniesione poziom wyżej. Dla tych, którym niestraszna solidna goryczka i zdecydowany smak.
Czy browary zapadają w sen zimowy? Być może. Ale my się zimy nie boimy i kiedy Wy grzaliście się w domowych pieleszach, my zostawaliśmy w pracy Po Godzinach i warzyliśmy dla Was coś specjalnego.
W Dzień Świętego Patryka, kiedy wszędzie piwo leje się strumieniami, my serwujemy Wam wiosenną premierę Po Godzinach – naszą interpretację stylu Double India Pale Ale. Niech się zazieleni!
DIPA to amerykańska odpowiedź na potrzebę istnienia stylu bardzo chmielowego. Dwa, a czasami trzy razy więcej chmielu niż zazwyczaj, ale także więcej słodu dla balansu. W efekcie mamy piwo z wyraźnymi nutami chmielowymi, słodową głębią i stosunkowo wysoką zawartością alkoholu.
DIPA Po Godzinach to aż 6 odmian chmieli o amerykańskich i angielskich rodowodach:
Sabro (USA) charakteryzuje się wyjątkowo intensywną i złożoną mieszanką aromatów owocowo-cytrusowych. Chinook (USA) to odmiana delikatnie ziołowa z wyraźną żywiczną nutą i grejpfrutowym posmakiem. Columbus (USA) o cytrusowym, korzennym aromacie. Aromatyczny Cascade (USA) o nutach cytrusowych i grejpfrutowych. East Kent Goldings (UK) król angielskich chmieli nadający wspaniały aromat. Wreszcie Centennial (USA) o niewiarygodnych aromatach cytrusowych.
Dla tych, którzy cenią sobie chmielową gorycz i wyrazisty smak, to styl obowiązkowy.

Piwo jasne, górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane, chmielone na zimno
Składniki: woda z własnych ujęć głębinowych, słody (Pale Ale, jasny pilzneński), chmiel (Sabro, Chinook, Columbus, Cascade, East Kent Goldings, Centennial), drożdże górnej fermentacji z własnej stacji propagacji
Zalecana temperatura serwowania: 7-10°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2019-03-17 11:35:33

oceny Oceny

Użytkownicy 7,34 / ilość: 41
Goście 8,2 / ilość: 15
średnia 7,57/10 / ilość: 56

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
jover
starstarstarstarstar

2020-02-23 18:31:40
zapach słaby, karmel, mięta/mirt, wysycenie niskie, w smaku słodkie, dużo karmelu ale w tle, dominuje zielone jabłko, lekko przebijający alkohol, chemiczne posmaki, gorycz łodygowa, chemiczna, nieprzyjemna, ściągająca, ogólnie bardzo słabe, wydaje mi się że trafiłem na utlenioną lub przepasteryzowaną butelkę ale w komentarzach widzę kilka podobnych opinii więc już nie wiem czy to piwo po prostu jest tak złe, cena 5,99zł
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-01-22 00:31:26
Wygląd: kolor miedziany, opalizujące, ok piana, jakiś lacing
Zapach: słaby, przynajmniej jego chmielowość, ale czuć sabro, czyli jest mocna mięta, trochę cedru, jakieś mandarynki, czerwone jabłko i karmel - patrząc na ilość chmieli wymienionych w sładnikach to jednak większość dodano symbolicznie
Smak: ale w smaku nie ma karmelozy, powiedziałbym, że więcej jest melanoidynowości, jest pełne, goryczka też znaczna. Nie czuję jakiejś wybitnej chmielowości, ale piję je po Pincie DDH, co musi mieć znaczenie, w smaku też są nuty cedrowo-miętowe, trochę kokosa, mandarynki, taniczność, więc tego sabro tu trochę sypnęli i za to szacun. W ogóle do piwa za 6 zł. Jest herbacianość, jakieś czerwone owoce. Jest ok.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2020-01-05 04:10:14
Mnie piwo pasuje. Piłem je dwa razy w ciągu kilku tygodni i wrażenia jak najbardziej na plus. Owszem, jest spora moc, ale też i chmielenie wyraźne - do tego przyjemne połączenie wyspiarskiej klasyki (tabaka etc.) z nową falą (cytrusy).
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2020-01-01 23:06:22
Dziwne, że piwo jest juz od marca a trafiłem na nie pierwszy raz. Namiętnie konsumuję dipy.

Piwo jest znakomite i ma na siebie pomysł. Prezentuje się ładnie lekki lancing, zmętnione, ciemne złoto w stronę przygaszonej miedzi. Wstępnie piana bardzo chętnie się tworzy i jest bardzo ładna.
Zapach raczej delikatny, wychodzi coś od chmielu ale tutaj bym się nie szykował na szał.
Faktura tego piwa jest znakomita, miękkie, mięsite, znikomo gazowane. Prawie jak mocna herbata na miękkiej wodzie.
Smak. Czego to piwo nie ma, to nie trzyma ataku do końca. Co ma to zdolność do zmieniania się w trakcie picia,z lekkim ogrzaniem, odgazowaniem. Mocne ciało, dobrze podbudowane piwo bez kombinowania. Czuś kawał ekstraktu. Kompozycja goryczki wpisuje się w to znakomicie bo nuty od chmielu są obecne od zwilżenia ust po długi pieprzyny aftertaste. Taki na spokojnie 2 minuty. Niby nie klepie po jajach ale też nie udaje. Poukladane, smaczne i przemyślane piwo.

Jeśli chodzi o doznania smakowe, koledzy porównują do ataku. Warka którą mam to spokojnie ta sama półka ale trochę inny profil. To co mam to bardziej crazy mike -15%.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010