Amber Po Godzinach Barley Dessert
Amber Po Godzinach Barley Dessert
Amber Po Godzinach Barley Dessert
% alk. 10.5
Blg 24.0
5906591002421addbarcode
ulubione: 2
cena: 12,50 zł

Piwo uwarzone przez Browar Amber z Bielkówka (niedaleko Gdańska). Jest to dwudzieste piwo z serii Po Godzinach. Piwa z tej kolekcji warzone są tylko raz i sprzedawane w limitowanej edycji w ilości 200 hektolitrów (40 000 sztuk).

Barley Wine to gatunek, który łączy cechy charakterystyczne zarówno dla wina jak i piwa, dlatego zwane jest również “winem jęczmiennym” (dosłowne tłumaczenie). Intencją jego dawnych twórców było zaoferowanie koneserom piwa, które mogłoby konkurować z winem.
Zainspirowani jego smakiem i historią piwowarstwa postanowiliśmy dodać do niego daktyle, których używano w piwowarstwie już 6 tysięcy lat temu. Niezwykły, pełny smak Barley Dessert zawdzięcza specjalnym szczepom drożdży górnej fermentacji, mieszance słodów, kombinacji polskich i amerykańskich odmian chmielu. Swoją unikalność zyskuje również za sprawą bardzo długiego procesu leżakowania.
To piwo o pełnym, treściwym, słodowym smaku i delikatnej goryczce wyraźnym aromacie rodzynek, owoców, wyczuwalnych nutach winnych (porto), karmelowych i słodowych.
Jego rozgrzewającym charakterem chcemy Cię przenieść na słoneczną oazę pośrodku sumeryjskiej pustyni.
Spróbuj ale może wolisz zatrzymać tę butelkę w swojej kolekcji i zachować ją na odpowiedni moment?

Piwo ciemne, pasteryzowane, filtrowane
Składniki: woda z własnych ujęć głębinowych, słody (Pale Ale, melanoidynowy Mela Red Alder, pilzneński), chmiele (Sybilla [PL], Marynka [PL], Mosaic [USA]), drożdże górnej fermentacji z własnej stacji propagacji
Zalecana temperatura serwowania: 12-14°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2020-03-15 13:14:59

oceny Oceny

Użytkownicy 7,55 / ilość: 22
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,55/10 / ilość: 22

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2020-11-28 18:00:16

Pierwsze skojarzenie to pyszny deser. Zaraz, zaraz. Przecież dessert po angielsku to deser,a desert to pustynia. Ciekawa gra słów.

Słodkie ale bez przesady, wyczuwalne nuty rodzynkowe i rumowe. Alkohol wyczuwalny ale bardzo przyjemnie. Można też doszukać się smaku prawdziwego wina gronowego co daje ciekawy efekt i uzasadnia nazwę stylu.
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2020-11-27 21:21:28
Aromat przyjemny słodowość, karmel, suszone owoce. W smaku daktyle można wyczuć, jest słodko, likierowo, sporo karmelu. Ale to nie przeszkadza, piję sie dobrze. Rozgrzewa przyjemnie. Na finiszu wyczuć można deserowa czekoladę z rodzynkami, daktylami. Dobry Barley Wine.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-11-25 19:40:06
No jest słodowo. Nuty karmelowe nachodzą się z nutami melanoidynowymi. Czuć suszone owoce, ale czy daktyle to nie wiem. Generalnie przyzwoicie. Piana jak na Barley Wine wysoka, drobnopęcherzykowa. Ciemnorubinowy, wpadający w miedź. No barwa piwa robi wrażenie. Po przelaniu do szkła więcej suszonych owoców i już tu mogę doszukać się daktyli. Delikatna nuta alkoholowa. Piwo naprawdę dobre. Nie jest to sztos, ale dość smaczne. Najpierw co rzuciło mi się w oczy to kolor. Jest głęboki ciemny rubin, a Barley Wien to raczej kojarzy mi się z bardziej miedzianym, a wręcz brązowym kolorem. Delikatne wysycenie. Bardzo dobre ciało. Piwo jest tak przyjemnie gładkie. Duża słodowość. W smaku głównie karmel i delikatna owocowość. Co ciekawe ta owocowość nie jest taka suszona, tylko taka świeża bardziej. Jest słodko, ale jak na Barley Wine jest za mało słodko. Brakuje mi niestety wyklejania tutaj. Piwo jest naprawdę takie eleganckie.Alkohol jest wyczuwalny, zarówno lekko szczypie jak i trochę rozgrzewa. Przyzwoity Barley Wine, choć brakuje mi trochę pazura. Jest lekka kwaśność i nie wiem czy to wina daktyli czy dodanych słodów. Brakuje mi też wyklejania, choć jest bardzo gładkie. No dobrze.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2020-08-23 17:23:20
Ciemno miedziane, w zasadzie brązowe lub jak kto woli piwne ;)
Piana adekwatna do stylu, mocno słodowe w aromacie, takie wyklejające. Czuć też troszkę moc w aromacie. W smaku jest oczywiście mocno słodowe, grzeje w przełyku, ale nie ma tu nachalnego alkoholu, schowany. Jest smacznie, deserowo, delikatne skojarzenia w kierunku rodzynek, ciast. Dużo słodyczy, oczywiście goryczka i wysycenie na bardzo niskim, odpowiednim dla stylu poziomie. Pijalność zupełnie niezła.
Piwo jest w swojej cenie e świetne, w zasadzie jedyne czego można by chcieć więcej, to bardziej złożonego smaku.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010