Amber IPA
Amber IPA
Amber IPA
% alk. 5.8
Blg 14.5
5906591002971addbarcode
ulubione: 2

Składniki: woda z własnych ujęć głębinowych, słody: Pale Ale oraz jasny typu pilzneńskiego, chmiele: Cascade, Chinook, Strata, drożdże górnej fermentacji z własnej stacji propagacji. Piwo niefiltrowane, chmielone na zimno.
Dodał: nietzsche - 2021-07-30 16:31:44

oceny Oceny

Użytkownicy 6,24 / ilość: 25
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,24 / ilość: 25

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2021-08-23 22:45:03
Dobre to!
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2021-08-09 22:30:53
Piana nie do końca biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, nieprzejrzyste i nieklarowne. W zapachu nuty żywiczne, owocowe klimaty, truskawka od straty, karmel i o dziwo subtelna alkoholowa woń. W smaku słodkie, karmelowe, goryczka lekko zalegająca o profilu żywicznym, owocowość z truskawką na czele, podbudowa słodowa, brak kontry kwaskowej, przeciętna ilość chmielowego ciała, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Pite w wersji puszkowej gdyż chyba tylko taka występuje, puszka czerwono-czarnej kolorystyce, ładnie wykonana graficznie, wyczerpująco opisana. Warka 11.12.2021. Dość słodka IPA od browaru Amber, są owoce, żywica, dużo karmelu. Mało natomiast głębi smaku, aczkolwiek piwo ma więcej niż jeden wymiar i chwała mu za to. Mocno waham się nad oceną, a niech stracę i dam 7 z minusem za wyczuwalną stratę w postaci truskawek i owoców leśnych.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2021-08-08 22:30:07
Partia do 11.12.2021, kupione w Lidlu. Podoba mi się kolorystyka puszki i nieudziwniona oprawa graficzna.

Wygląd - kolor złota, zamglone, spore wysycenie, piana z drobnymi pęcherzykami (dość wysoka, trwała i jest lacing). Aromat - na plan pierwszy wychodzi żywica, potem nieco cytrusów, w tle karmel, czuć i ciasteczka. Smak - na pierwszym planie żywica, potem czuć nuty pieprzowe, pojawiają się i cytrusy oraz karmel, goryczka solidna, nieprzesadzona - przyjemny,m choć całość psuje zbytnie rozgrzewanie pochodzące od alkoholu, co przy tym woltażu nie powinno mieć miejsca.

Reasumując - skłaniam się z opiniami, że dziś nieco trąci myszką czy vintage'em, ale jest to solidna AIPA made in Poland. 7/10.

oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2021-08-08 00:19:31
zapach słaby, karmel, żywica, cytrus, wysycenie średnie, w smaku karmel, żywica, cytrusy, kwiaty, białe owoce, lekka przypieczona skórka chlebowa, słodkie ale ogólnie w kierunku wytrawnego, pełne, słodowe, gorycz średnia, żywiczna, grejpfrutowa, średnio zalegająca w gardle, ogólnie bardzo dobre, wieje trochę oldskulem i ipami które jeszcze kilka lat temu górowały na polskim rynku, szkoda że nie uderzyli w przedział cenowy ok 5 zł wtedy mógłby być sukces, cena 6,99zł
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.