Amber Grand Imperial Porter
Amber Grand Imperial Porter
Amber Grand Imperial Porter
% alk. 8.0
Blg 18.1
5906591000816addbarcode
ulubione: 127
cena: 4,99 zł

Piwo uwarzone przez Browar Amber z miejscowości Bielkówko (niedaleko Gdańska).

Esencja smaku. Wyborny porter bałtycki, wymagający długiego, cierpliwego leżakowania. Głębokim i pełnym smakiem przywracał gdańszczanom siły podczas, gdy lodowate północne wiatry przynosiły długą, mroźną zimę. Czarny jak noc, która jest jego żywiołem.
Grand Imperial Porter to przedstawiciel stylu Porter Bałtycki. Już od pierwszego łyku zachwyca smakiem palonego ziarna połączonym z nutami czekoladowymi, kawowymi, karmelowymi, wyczuwalnymi niuansami suszonych owoców. Wyróżnia się niezwykle gęstą, kremową pianą o doskonałej strukturze. Idealny do deserów, zwłaszcza do gorzkiej czekolady.

Piwo ciemne, dolnej fermentacji, pasteryzowane
Składniki: woda, słody jasne i ciemne, chmiel aromatyczny i goryczkowy
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Termin przydatności do spożycia: 180 dni
Dodał: admin - 2010-06-10 08:12:17

oceny Oceny

Użytkownicy 7,55 / ilość: 532
Goście 8,18 / ilość: 346
średnia 7,8/10 / ilość: 878

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2019-09-13 22:10:03
Jest kawowo w aromacie. Skojarzenie myślę z kawą z mlekiem. Piana jak na Porter Bałtycki raczej obfita, drobnopęcherzykowa. Ciemnobrązowe, klarowne. W szkle czekolada i jakaś nieciekawa nuta, kukurydza i takie klimaty. No niestety ta kukurydza jest również wyczuwalna w smaku. Czy to dms, trudno jednak stwierdzić. Goryczka? No niestety prawie jej nie ma! Z pozytywnych rzeczy to piwo jest gęste i fajnie kremowe. Jest też czekolada, ale brakuje mi złożoności. Poza tą kukurydzą, to piwo jest dość przyzwoite.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-07-18 21:38:52
Właśnie piję to piwo, które zostało mi podarowane od dobrego znajomego. W smaku bardzo zbalansowane jak na portera, co jest głównie zasługą zmniejszonej zawartości alkoholu. Czuć w nim w sumie wszystko to, co w porterze można znaleźć, ale jakoś złagodzone niczym w typowym ciemnym piwie. Bym powiedział, że to dobry kompromis między mocnymi porterami 9% typu Żywiec czy Komes, a innymi ciemnymi piwami z normalną zawartością alkoholu, chociaż faktycznie bliżej Grandowi jest do portera. Goryczka w sumie też jest bardziej wycofana, daje o sobie znać dopiero na samym końcu i z tego względu jest to piwo bardziej pijalne. Po prostu czuć, że to porter, ale tym razem taki bardziej przyjazny. Aż szklanica się do mnie uśmiecha! Panie, toż to dobre piwo jest!
awatar
Student
starstarstarstarstar

2019-05-15 19:41:26
Drugie podejście, dalej bardzo przyjemnie
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 10 )
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-05-08 22:26:20
Barwa ciemno brunatna , blisko czarnej ale jednak nie. Piana beżowa , szybko znikła , brak lacingu. W aromacie rozczarowałem się , jest słabo , co prawda nie czuć alko , ale jest czekolada połączona z słodkim karmelem .Wydawało się metaliczne choć test skórny nie potwierdził. Nie ma śliwki , jest dziwna słodycz tak jak wyżej pisałem. Trochę skórki od chleba i tyle. W smaku ułozone , nisko nasycone , niska goryczka, typowo choć ta słodycz i czekolada nie są dla mnie przyjemne, Piwo mnie wymęczyło podczas degustacji i jestem rozczarowany , pomimo że trochę czasu w piwnicy spędziło to jednak nie jakoś mega dużo. Spodziewałem się lepszego porteru. Warka do 02.08.2019 jeszcze z starym kapslem. Nie polecam , kiedyś spróbuję na świeżo i sprawdzę czy jest podobne bo drogie nie jest. Ale to co miałem w butelce było mierne niestety.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010