Amber Białe z kolendrą
Amber Białe z kolendrą
Amber Białe z kolendrą
% alk. 5.0
Blg 12.1
5906591003169addbarcode
ulubione: 1

Ten styl przygotowaliśmy z myślą o miłośnikach subtelnych, orzeźwiających i gładkich smaków. Piwo o niskiej goryczce, słomkowym, opalizującym kolorze oraz przyjemnym, lekko słodowym profilu smakowym z nutami kolendry. Jasny, słomkowy
Temperatura serwowania 8-10°C Rodzaj fermentacji: górna
Dodał: Gandalfino - 2023-08-07 12:01:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,88 / ilość: 16
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,88 / ilość: 16

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
SoupDog
starstarstarstarstar

2023-10-18 22:47:48
Nie wiem, czy w Bielkówku nie potrafią zrobić prawdziwego weissbiera, czy postanowili zarobić na konsumentach, którzy niespecjalnie znają się na stylach. Zapach tak słaby, że trzeba bardzo się postarać, aby coś poczuć. Gdzie są goździki, kolendra, banany? Ze smakiem jest podobnie - oranżadka bez wyrazu - trochę cierpka, trochę kwaśna, trochę drożdżowa, chociaż drożdże dostrzegłem dopiero na dnie butelki. Białe od Ambera nie wyróżnia się na tle innych polskich, koncernowych białasów. Wyróżnia się za to na niekorzyść od większości niemieckich weissów.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
SoupDog
starstarstarstarstar
2023-10-18 23:00:43
I minus za low cost-ową etykietę. Równie dobrze można było przykleić biała kartkę i zrobić napisy fontem Times New Roman. Nie postarali się, co widać i czuć.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2023-09-18 00:26:03
Piwo z datą do 18.01.2024. Zaciekawiło mnie, bo nawet lubię ten styl, do tego mam słabość do browaru Amber, mimo że potrafi rozczarować.

Wygląd - kolor słomkowy, duże wysycenie, równomierne zmętnienie, świetna piana (wysoka, drobne pęcherzyki, trwała, lśniąca białością, lacing) - niemal wzorzec. Aromat - trochę kolendry, nieco bananów, kwasek - nieźle, choć trochę zbyt dużo bananów. Smak - na początku nuty przecierowo-bananowe, ale szybko są kontrowane przez kwasek i kolendrę, są też nuty cytrusowe - wrażenie pełni, choć piwo pijalne.

Nie mogę dać piwu więcej niż 7/10, bo jednak nie jest do końca w stylu (te weizenowe banany...); ale też piwo smaczne, pijalne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
dart
starstarstarstarstar

2023-08-15 14:24:03
Drugie podejście, kubki smakowe na świeżo i bardzo dobre wrażenia. Nie przepadam za tym browarem, ale muszę być obiektywny. Kolendry brak, jest za to banan (zielony, w stylu) i goździk (kompletnie nie w stylu, ale mi to odpowiada). O ile czegoś nie sknocą, to z czystym sumieniem, mogę polecić to piwo każdemu miłośnikowi pszenicy. Mam nadzieję, że warki będą równe, bo w przypadku ich Pszeniczniaka, poszczególne partie różniły się między sobą okrutnie. W ogóle to piwo przypomina ich weizena z najlepszych czasów. Dobry stosunek ceny do jakości, w Żabkach w okolicy wykupione.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
siemson
starstarstarstarstar

2023-08-14 20:49:01
Fajny lekko cytrusowy aromat, dosyć duże nasycenie, piana szybko opada, kolor słomkowy, mętne. Smak lekki, przyjemny jest trochę ciała ale mnie nie urzeka. Kolendra prawie nie wyczuwalna, lekka kwaskowość. Może nad morze tak ale do grilla czy ja wiem:)
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.