Alt-Bamberg Weissbier
Alt-Bamberg Weissbier
Alt-Bamberg Weissbier
% alk. 5.2
Blg 11.5
IBU 13
brak koduaddbarcode

Piwo pszeniczne, uwarzone przez niemiecki Braumanufactur Alt-Bamberg, z miasta Bamberg. Jest to tradycyjny pszeniczniak, który przedstawiany jest przez producenta jako miękkie i łagodne w smaku piwo pszeniczne, mocno kojarzące się z szampanem. Charakteryzuje się mocno zmętnioną złotą barwą, lekko wpadającą w odcienie pomarańczowe. Piana wysoka, i bardzo gęsta. Tylko i wyłącznie drobno pęcherzykowa, trzyma się długo. Opada powoli i do końca degustacji trzyma się jako niski kożuch. Aromat delikatny, głównie drożdże w połączeniu z lekkimi akcentami słodowymi i bananowymi. W smaku delikatnie kwaskowe, jest charakterystyczna nuta zbożowa, nuty bananowe i typowo pszeniczne. Goryczka ujawnia się na finiszu i jest łagodna. Wysycenie średnie.
Dodał: Stacher93 - 2014-07-01 12:06:20

oceny Oceny

Użytkownicy 5 / ilość: 1
Goście 9 / ilość: 1
średnia7 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-07-01 18:22:52
Spodziewałem się po nim solidnej, niemieckiej pszenicy.Ładna etykieta i ogólnie oprawa obiecywała wiele.Niestety samo piwo nie było takie jakiego oczekiwałem.Bardzo przeciętna pszenica, płaska w smaku.Aromat też nie powalał.Chwilami lekko wodniste, mało treściwe, niby dało się doszukać wszystkiego co w pszenicy być powinno, jednak było tego zbyt mało i nie było dobrze skomponowane.Etykieta i kapsel w kolekcji, piwo raczej do zapomnienia.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.