AleBrowar & Veholt Oar Tree
AleBrowar & Veholt Oar Tree
AleBrowar & Veholt Oar Tree
% alk. 5.0
Blg 14.0
5907771341255addbarcode
ulubione: 3

To nie jest pierwsze piwo, które uwarzyliśmy wspólnie z norweskim browarem Veholt. I głęboko wierzymy, że nie ostatnie - to intensywnie chmielone Pale Ale z mocnymi estrami od kveikowych drożdży zachęca do kolejnych kooperacji.

Hop Heads & Friends
Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane.
Składniki: woda; słody: pale ale, pszeniczny; chmiele: columbus, el dorado, lotus, sultana, dry hopping: HBC472, sabro, citra; drożdże: kveik hornindal.

Przechowywać w chłodnym i zacienionym miejscu.
Dodał: jamiecope - 2021-10-17 19:01:40

oceny Oceny

Użytkownicy 7,17 / ilość: 23
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,17 / ilość: 23

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Elænis
starstarstarstarstar

2021-11-22 14:05:31
- Szyjka: bardzo świeży, intensywny, kwaśno-słodki aromat - owoce tropikalne, nutka kokosowa, delikatna słodowość w tle

- Piana: średnio- i grubo-pęcherzykowa, na trzy i pół palca, nawet trwała; koronkuje

- Barwa: opalizujący bursztyn

- Aromat: grejpfrut, białe winogrona, trochę kokos

- Nasycenie: średnie

- Ciało: 60/40 pełnia/wytrawność

- Smak: wyraźna i trwająca goryczka od pierwszego łyku, grejpfrutowo-tropikalna, lekko kwaskowa też, ale jest i słodka kontra ze strony bazy słodowej

Ocena: 9/10

Niezmiernie miłe zeskoczenie! Pyszny aromat, do tego bardzo dużo dzieje się na języku. Można by nawet rzec: takie funky to Oar Tree.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
MJK
starstarstarstarstar

2021-11-02 17:40:14
Trochę przechmielone, nawet więcej niż trochę - generalnie nie narzekam na dużą ilość chmielu ale w tym piwie goryczka całkowicie przykryła owocowość kwejków. Mimo to jest to dobre piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2021-10-23 18:23:34
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, dość klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu dzikość kveikowych, drożdży, końska derka, siano, ale ponadto duża dawka owoców, tropikalnych akcentów, soczkowy klimat, czuć konkretne nachmielenie. W smaku dzikość kveika nadal na pierwszym planie, jogurtowy profil, żółte owoce, przyjemna kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, dużo chmielowego ciała, raczej wytrawne, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od AleBrowaru, etykieta a raczej naklejka, świetnie wykonana graficznie, dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 30.09.2022. Świeże i orzeźwiające Pale Ale na kveikowych drożdżach. Bardzo aromatyczny wyrób, jestem usatysfakcjonowany zakupem. Mocna 7 to zupełne minimum za tej jakości wyrób.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-10-23 17:41:54
Ożesz Ty, ale piwo! I to w szerokiej sprzedaży! Tak jak już napisali Szanowni Koledzy Piwosze: Oar Tree jest bardzo owocowe - i to ta cecha dominuje ponad całą resztą. Nie tylko aromat, ale i smak jest przepełniony niezwykle przyjemną cytrusową esencją, o nieco suszonym i też nieco limonkowym charakterze. Przypomina mi jedno z piw które piłem niedawno na Earl Greyu z cytryną, tyle że tu dodatkowo jest specyficzny kvekiowy wkład (nieco ostrości, nieco fenoli, plus 50 do charyzmy). Mam wrażenie, że użyty tutaj słód pszeniczny dzięki tym drożdżom wyszedł na wierzch, dodając piwu rześkości. Obie kooperacje (Oar Tree i Deep Love) niezwykle udane, AleBrowar uwarzył wspaniałe piwa.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.