AleBrowar Sweet Cow
AleBrowar Sweet Cow
AleBrowar Sweet Cow
% alk. 5.0
Blg 12.0
IBU 28
5903364108175addbarcode
ulubione: 28

Sweet Cow to pierwsze polskie piwo uwarzone w rdzennie angielskim stylu jakim jest Stout mleczny. Nazwa pochodzi od surowców użytych w procesie produkcji. Tym „magicznym” dodatkiem jest laktoza – cukier mleczny. Całkiem sporo, bo aż 100 kg tego surowca zostało dodane na etapie gotowania brzeczki aby nadać piwu charakterystycznej gładkości i słodyczy. Sweet Cow powinien zasmakować zarówno wielbicielom tradycyjnej wyspiarskiej kultury piwnej, jak i piwoszom pragnącym odkryć nowe smaki piwa. Aby nadać Stoutowi mlecznemu wyspiarskiego charakteru użyto angielskich surowców.

Składniki: woda; laktoza; słody: Pale Ale, pszeniczny, Carapils, wiedeński, Carafa; dodatki: palony jęczmień, płatki owsiane, laktoza; chmiele: Challenger, Fuggles; drożdże: S-04.
Dodał: ryszard_o - 2012-08-28 09:06:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,26 / ilość: 171
Goście 7,5 / ilość: 32
średnia7,3 / ilość: 203

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Amciakpiwosz
starstarstarstarstar

2020-12-20 13:25:36
Śmieszne, dobre, kawa jak nic. Fajne-Wodniste. Łagodne ale ma smak.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-02-25 12:48:19
Barwa ciemnobrunatny , niemal czarny na pierwszy rzut oka , przy nalewaniu widać różnicę. Zmętnione niemal całkowicie. Piana beżowa , niskiej trwałości , trochę drobnych i średnich oczek. Nie zostawiła lacingu. W aromacie czuć laktozę , od razu wiadomo co to za styl piwa. Czekolada z mlekiem. Dobry aromat choć mógłby być bardziej intensywny.Klasycznie , kawa , czekolada ,laktoza. W smaku to samo , mogło by być bardziej pełne , trochę mało tego ciała mimo że to 12 blg to mogło by być lepiej pod tym względem. Jest przyjemna słodycz ale nie za duża , niska goryczka wiadomo. Klasyka gatunku , pierwsze takie piwo na polskim rynku. Teraz szału na nikim nie zrobi ale kiedyś to efekt wow. Bardziej stylowo się nie dało tego piwa zrobić , dobre i tyle. Warka do 16.06.2020 tylko ta piana taka sobie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2019-10-01 21:23:47
Pozytywne zaskoczenie od AleBrowaru. Dawno nie piłem tak dobrego piwa od nich. Praktycznie jest to wzorzec jeżeli chodzi o stouta z laktozą, no ale... Zacznijmy od początku: Wyborna, ciemno-mleczna piana, coś cudownego. Aromat czekoladowo-palony, czuć laktozę. W smaku przyjemna paloność, znakomita goryczka kontrująca słodycz, trochę laktozy i czekolady. Jak dla mnie brakuje mimo wszystko czekolady i mleczności w tym piwie... I to jest to ale, piwo jest zbyt poprawne, zbyt ułożone, zbyt skontrowane.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Johnny_Beer_
starstarstarstarstar

2019-08-03 13:37:10
Kolor Czarna Mamba. Pianka jak od krowy. Czuć goryczkę nawet po espresso ;)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.